Pardubice podle vás


Pardubičtí dorostenci si doběhli pro zlato a vytvořili národní rekord

24.Únor 2016 20:55

Pardubičtí dorostenci si doběhli pro zlato

Štafeta dorostenců atletického klubu AC Pardubice si doběhla pro zlato. S časem 1 minuta 31,79 vteřin se jí navíc podařilo vytvořit národní rekord. Z Mistrovství České republiky dorostenců a juniorů si ale mladí atleti odvážejí i další cenné kovy.

Po druhém místě ve víceboji Ondřeje Kopeckého z minulého týdne si pardubická štafeta na 4x200 metrů ve složení Adamec, Holub, Kubík a Urban doběhla pro zlatou medaili. Skupina mohla oslavovat o to víc, že šlo národní rekord.

Během víkendu se individuálně prosadil i Ondřej Holub, na trati 400 metrů s časem 49,60 sekund se umístil na stříbrné příčce.

V kategorii juniorů se ve skoku o tyči na třetím místě umístil Jan Dunovský, který skočil 4,75 metrů, bronzovou získal také Daniel Špičák na 60 metrů překážek.

Nemálo bylo také bramborových medailí. Čtvrté místo obsadil v dálce Daniel Špičák, ve štafetě juniorů a juniorek (4x200m) a v běhu na 60 metrů Anna Šuhájková.  Ta ovšem startovala i přes zdravotní potíže a svůj letošní rekord nedoběhla pouze o sedm setin vteřiny.

Jan Daniel, redaktor portálu Pardubice podle vás
Fotografie: Česká atletika


Hledáme nové stážisty

Rád/a píšeš nebo fotíš? Máš čas a chuť se věnovat tématům, která hýbou Pardubicemi?

Pokud jsi student/ka střední či vysoké školy nebo je ti do 26 let, rádi tě přivítáme do našeho týmu. Napiš nám na info@pardubicepodlevas.cz, kde se od nás dozvíš víc informací. V mailu stručně popiš svou motivaci a něco málo o sobě, přiložit můžeš také článek či fotografii na ukázku. Předchozí zkušenosti nejsou podmínkou.


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑