Pardubice podle vás


Pardubičtí atleti reprezentovali ČR na mezistátním utkání

07.červenec 2014 11:49

Pardubičtí atleti reprezentovali ČR na mezistátním utkání

V pátek 4. července proběhlo mezistátní utkání dorostenecké kategorie (do 17-ti let) v Budapešti. Utkání se konalo mezi třemi zeměmi Českem, Maďarskem a Slovenskem.
České dorostenky z Pardubic reprezentovala Adéla Korečková (Hvězda SKP Pardubice) hned ve dvou disciplínách. V hodu kladivem se umístila na úžasném třetím místě s výkonem 59.27m a v hodu diskem obsadila pěkné čtvrté místo. Dívky celkově skončily na prvním místě.
Dorostence reprezentovali tři atleti z AC Pardubice, a to Jan Dunovský, který vybojoval druhé místo ve skoku o tyči s 4, 50m. Miroslav Chrbolka se předvedl na 400m překážek s časem 56.03 a odvezl si třetí místo. Utkání se zúčastnil také David Sklenář, který bohužel nedokončil 100m překážek, ale za to výrazně pomohl při štafetě. Čeští dorostenci nakonec skončili na úžasném druhém místě hned za Maďary o pouhých 7 bodů.

Mezistátko juniorů

Další den (5. července) se konalo mezistání utkání juniorů (do 19-ti let), ale tentokrát ve Slovinském Hradci a mezi pěti zeměmi (Česko, Maďarsko, Slovinsko, Chorvatsko, Slovensko).
Pardubice zde reprezentovaly dvě juniorky z AC Pardubice, obě ve skoku o tyči. Kateřina Janatová si skočila pro krásné páté místo s 3, 60m. Dvacet centimetrů pod ní, tedy na devátém místě, skončila Lenka Kučerová.
Českých Juniorů však nebylo vůbec málo. Vojtěch Netymach, z AC Pardubice, získal šesté místo na hladké stovce (čas 11.06) a desáté místo na 200m (23.79). Tomáš Kroupa, ze stejného klubu, skončil také na šestém místě v běhu na 400m (49.19 ).
Úspěšní byli i závodníci z Hvězdy SKP Pardubice, konkrétně Dominik Kubec, který skončil na třetím místě na trati dlouhé 5000m ( 15:28.03 ). Třetí místo obsadil také kladivář Jaroslav Lauterkranc s výkonem 67.54m. Z téhož klubu se na páté příčce umístil Jan Touš ve vrhu koulí ( 15.69 ).

Jak junioři, tak i juniorky skončili na potlesku hodném prvním místě a s náskokem nechali za sebou ostatní čtyři země.  

Tereza Čaladi, redaktorka portálu Pardubice podle vás
Ilustrační fotografie: Adéla Korečková/Hvězda SKP Pardubice


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑