Pardubice podle vás

Pardubičtí atleti na MČR vybojovali pět zlatých medailí

25.červen 2015 09:29

O víkendu proběhlo Mistrovství ČR juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek na dráze, tentokrát v Ostravě, a naši atleti si odvezli úspěchy i neúspěchy, ale hlavně zkušenosti.

Atleti z Pardubic získali hned pět prvních míst, dvě z toho v hodu kladivem. Jaroslav Lauterkranc, z atletického klubu Hvězda SKP Pardubice, dosáhl nejenom zlaté medaile, ale i nového českého limitu v podobě 70,88 metrů. Prvního místa dosáhla i Adéla Korečková ze stejného klubu a ve stejné disciplíně s výkonem 53,39 metrů. Chůzi na 10 kilometrů mezi juniory vyhrál Tomáš Gdula, který zároveň překonal český limit s časem 47:47:12. První místo získal i Dominik Kubec, který uběhl 5000 metrů v čase 15:13:48. Jan Dunovský se umístil na prvním místě ve skoku o tyči mezi juniory s výkonem 4,32 m a doslova mu přálo štěstí, jelikož závodník na druhém místě skočil stejnou výšku, ale až třetím pokusem, za to Honza již druhým. V dorostenecké kategorii bojoval tyčkař Ondřej Kopecký, který měl sice lepší výkon jak Honza, v jeho kategorii však výsledek 4, 55 metrů stačil na druhé místo.

Ondřej ale nebyl jediný, který získal druhé místo. Získal jej i František Wiesner při vrhu koulí, kterého překonal soupeř Filip Litavský o pouhé 2 centimetry. Druhé místo získala, již opakující se, Adéla Korečková, tentokrát při hodu diskem.

Při disku nebyla Adéla jediná, která bodovala, na třetím místě v kategorii dorostenců skončil Michael Šíp. Třetí místo si odvezl i Ondřej Kopecký z vrhu koulí, kde jeho výkon byl 14,42 metrů.

Několika závodníkům bohužel utekla medaile o pouhé místo, byla to Adéla Korečková, která si mohla odvést tři placky, ale v kouli to bohužel nevyšlo. A také Karolína Jelínková, která skončila čtvrtá na trojskoku, naneštěstí si při posledním skoku ještě zranila koleno. Ve skoku dalekém však Karolína skončila pátá, se svými výsledky může být naprosto spokojena a my budeme doufat s ní, že se do dalších závodů koleno vyléčí. Na dálce ale nebyla úspěšná jenom Kája, šesté místo obsadil Matěj Hrbek v kategorii juniorů a stejnou příčku v dorostenecké kategorii zabral Ondřej Kopecký. Nejmladším úspěšným závodníkem byl Ondřej Holub, který obsadil páté místo v běhu na 200 metrů a to závodí teprve první rok v dorostenecké kategorii a věřím, že je schopen příští rok vybojovat medaili. Pardubice měly i další finalisty jako Zuzanu Krupičkovou, páté místo v běhu na 400 metrů, Tomáše Kroupu, šesté místo v běhu na 400 metrů překážek juniorů a Annu Šuhájkovou, šesté místo v běhu na 100 metrů. A sedm osmých míst v podání Lucie Stoklasové a skoku o tyči, Anežky Kubištové a běhu na 400 metrů překážek, Barbory Tylichové a vrhu koulí, Martina Hladíka a běhu na 3000 m překážek, Martina Pavliše a běhu na 1500 metrů, Ondřeje Kollárika a běhu na 100 metrů a na závěr Veroniky Niščákové v běhu na 200 metrů.

Poslední úspěchy, které chci zmínit, patří štafetám a jsou zasloužené. Letos získaly pardubické štafety dvě třetí místa, a to v kategorii dorostenců a juniorek, týmů z AC Pardubice v krátké štafetě, tedy 4x100 metrů. Medaile unikla v dlouhé štafetě 4x400 metrů dorostencům, ale doufejme, že si to příští rok vynahradí.

Jak už to bývá, k závodům patřilo i několik nezdařených startů či zranění, důležité je však pokračovat i přes zklamání a za rok si snad Pardubice odvezou minimálně stejně úspěchů jako letos.

Tereza Čaladi (externí odkaz) (nové okno), redaktorka portálu Pardubice podle vás
Ilustrační fotografie: Lucie Stoklasová