Pardubice podle vás


Pardubickou devítku pokořil běžec z Ukrajiny

01.květen 2015 20:18

Pardubickou devítku pokořil běžec z Ukrajiny

I ve všední den (středu 29. 4.) se Pardubice opět daly do pohybu, tentokrát díky tradičnímu městskému běhu Pardubická devítka, který se uskutečnil již po třinácté. Mimo hlavního závodu, v běhu na devět kilometrů, čekalo na účastníky také několik drobnějších závodů pro děti či koloběžkáře.

V 16 hodin startoval Štafetový běh a Štafetový koloběh. Štafetový koloběh spočíval v 1 750 m dlouhé trati, na které se vystřídali tři závodníci, ale štafetou nebyl tradiční kolík, ba samotná koloběžka.

V 16:45 byla odstartována rovinka pro rodiče s dětmi pouze na 100 m a po té následoval už samotný závod. Pardubická devítka byla odstartována v šest hodin na Pernštýnském náměstí. Trať po té vedla alejí kolem zámku, přes lávku do parku na Špici a po té zpět kolem automatických mlýnů, ulicí sv. Anežky České na Pernštýnské náměstí. Tento okruh byl obíhán třikrát a trať měla přesně 9 150 m. Závodu se zúčastnilo celkem 400 závodníků, první místo obsadil Kazban Artem z Ukrajiny s časem 28:37 za zády s dalším Ukrajincem, o tři vteřiny pomalejším, Pavlem Olijnykem. Hned na třetím místě skončil Pavel Dymák z klubu Hvězda SKP Pardubice s časem 28:59.

Pardubická devítka je každoročně pořádána jako memoriál Antonína Krejčího Kapary a je součástí Mizuno Running Cupu, který pořádá běhy po celé ČR. Závod je konán také ve spolupráci s atletickým klubem AC Pardubice.

Tereza Čaladi (externí odkaz) (nové okno), redaktorka portálu Pardubice podle vás
Fotografie: Magistrát města Pardubice/Tomáš Kubelka


Podpořte nás

Vážení čtenáři,
v současné chvíli se pokoušíme získat příspěvky na naši další činnost. Rádi bychom se v budoucnosti pustili do dalších projektů, jako byly předvolební debaty, workshopy či známkování zastupitelů, na to nám ovšem chybí dostatek finančních prostředků.
Pokud k nám rádi chodíte a líbí se Vám naše práce, budeme vděční i za jakýkoli příspěvek. Stejně tak i za šíření této zprávy nebo pomoc při hledání sponzorů. Více informací naleznete zde. Děkujeme.

Za redakci,
Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑