Pardubice podle vás


Pardubická doprava trpí pod tíhou rekonstrukcí

15.červenec 2014 20:31

Pardubická doprava trpí pod tíhou rekonstrukcí

V současné chvíli se velká část města potýká či připravuje na rekonstrukci, což se pochopitelně odráží i v dopravě. Kromě oprav třídy Míru či 17. listopadu, které zpomalují dopravu, ale slaví i úspěchy. Mezi ně patří například ocenění pardubického letiště statusem první kategorie či titul Hlavní město cyklistů 2014. Také se podařilo prosadit novelu zákona na urychlení dopravní vodní a energetické infrastruktury, která má zvýšit výkupní ceny pozemků. Tento zákon je pro Pardubický kraj důležitý především kvůli výstavbě rychlostní komunikace R35.

Rekonstrukce

třída Míru

Kvůli opravě byla městská hromadná doprava odkloněna z hlavní třídy a přilehlých ulic – Pernerova, Sladkovského a Jindřišská. Autobus jezdí po trase náměstí Republiky – Sukova třída – Masarykovo náměstí ve vyhrazených jízdních pruzích. Aktuálně je povolené pouze vjíždění vozidlům stavby, záchranné služby.

17. listopadu

Momentálně se stavba nachází ve 2. etapě, která potrvá až do konce letních prázdnin. Uzavřena je ulice Teplého po železniční podjezd. 15. – 17. 8. a 22. – 24. 8., případně ještě 30. – 31. 8. budou uzavřeny i křižovatky silnic Jana Palacha a Teplého a světelná u Afi palace. Průjezd bude umožněn pouze MHD a vozidlům záchranné služby.
Další etapa označená jako II.B s sebou přinese uzavírku od podjezdu po křižovatku u Afi palace. Opravy této části komunikace potrvají od 1. 9. do 2. 11.

Lodní a vodní doprava

Lodní doprava

Přestože byl málem Arnošt v roce 2011 sešrotován, nakonec k tomu nedošlo a město zainvestovalo od jeho opravy. Aktuálně je provozovatelem Dopravní podnik města Pardubic.

Letecký terminál

Pět let se diskutovalo o tom, zda dostane tato rekonstrukce zelenou. Kraj a město se nakonec dohodli, celý projekt se ale musel změnit z honosného terminálu na nejnutnější minimum. Dokončen by měl být na konci roku 2015, cena se předběžně odhaduje na 250 milionů korun.

Veronika Müllerová, redaktorka a fotografka portálu Pardubice podle vás
Fotografie: archiv


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2019, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑