Pardubice podle vás

Pardubice si ztížily cestu do čtvrtfinále Play off

12.březen 2014 18:43

Včera (11. 3.) byl v pardubické ČEZ Aréně odehrán druhý zápas předkola Play off mezi Pardubicemi a HC Slavia Praha.
První třetina přinesla tři góly. První vstřelil v páté minutě při hře čtyři na čtyři Lukáš Radil s asistencí Marka Ďalogy a poslal tak domácí do vedení. Oba týmy aktivně útočily na soupeřovu branku, ale žádná z mnoha střel skóre nezměnila. Na druhý gól utkání se čekalo na pardubickou přesilovku do 16. minuty, kdy se prosadil Radoslav Tybor a zvýšil na 2:0. Přesilovky v samém závěru třetiny ale využila i Slavie a Jaroslav Bendář vstřelil první pražský gól tohoto utkání.
Pět minut po začátku druhé třetiny Radoslav Tybor zvýšil brankový náskok a Pardubice vedly 3:1. Následujících pět minut hrála Slavie v komorním počtu tří nebo čtyř hráčů, podle toho kolik hokejistů bylo odesláno na trestnou lavici. Když se konečně na ledě sešel plný počet hráčů, Petr Šenkeřík propálil Hudáčkovu bránu a stav se změnil na 3:2.
Slavie do poslední třetiny vstupovala v oslabení, ale bránu uhájila. V 54. minutě vyrovnal Petr Jelínek a nabil tak své spoluhráče i slavistické diváky novou nadějí. Fakt, že za šest minut se v hokeji dá hodně změnit, potvrdil tři minuty před koncem zápasu Pavel Klhůfek, když poslal Slavii do vedení. Pardubice se pak ještě pokusily o protiútok, ale nic nezmohly a zápas skončil 3:4.
Prozatímní stav mezi Pardubicemi a Slávií je tedy 1:1 na zápasy. O postupu do čtvrtfinále Play off rozhodne poslední utkání předkola, které se bude hrát zítra (13. 3.) na slávistické půdě.