Pardubice podle vás


Pardubice se učily bojovat s prokrastinací podle Petra Ludwiga

04.září 2014 22:04

Pardubice se učily bojovat s prokrastinací podle Petra Ludwiga

Autor nynější best-sellerové publikace Konec prokrastinace Petr Ludwig, zavítal ve středu 3. září do města perníku, aby dodal zdejším lidem inspiraci, jak se s prokrastinací (=chorobné odkládání důležitých úkolů) poprat. Na akci jsme zašli a přinášíme vám z ní slíbenou reportáž.

Je středa, začátek září, pozdě odpoledne. Sál Domu techniky na náměstí Republiky obrazně řečeno praská ve švech, protože je přeplněný prokrastinátory z celého města. Přednášku Petra Ludwiga, autora knihy Konec prokrastinace, si přišlo poslechnout více než tři sta lidí.
Ta, v rámci maximálního využití času, odstartovala přesně v šest hodin.
Pan Ludwig začal celou akci otázkou položenou přímo na tělo: „Přiznejte se, kdo z vás občas prokrastinuje?“ Dole nezůstala jediná ruka, včetně té mé. Ovšem, proto jsme tu, abychom si poslechli, co s tím věčným odkládáním povinností máme dělat.
Rady, kterých se nám ohledně této problematiky dostalo, zdaleka předčily očekávání všech. Ne, že bychom o knize, která radí, jak skoncovat s prokrastinací, předtím neslyšeli. Ale jak je u chorobných „nedodělek a odkládačů“, jak by se dal dle slov pana Ludwiga charakterizovat typický prokrastinátor, známo, raději jsme její čtení odložili na dobu neurčitou.
I proto byla přednáška, během níž nám sám autor naservíroval celé tajemství účinného boje s prokrastinací na stříbrném podnosu, velkým přínosem. Svědčí o tom i nekonečná fronta fanoušků, kteří po akci zamířili k panu Ludwigovi pro podpis či jen vyjádřit prosté díky za tu správnou motivaci.
Osobně mohu říci, že se jednalo o jednu z nejlepších přednášek, jež jsem měla čest v životě absolvovat. Nepostrádala smysluplnost, vtip, inteligenci a především přesvědčení, že to nejdůležitější, co v životě máme, je čas a jak důležitá pro kvalitu bytí je naše schopnost ho správně využít. Rovněž byl vyhrazen čas i na komunikaci přednášejícího s publikem, které mohlo klást dotazy, nebo naopak Petr Ludwig apeloval na diváky, aby mu prozradili, co nejdůležitějšího si z přednášky odnesou domů.
Já jsem si rozhodně odnesla pořádnou porci motivace, inspirace a pozitivní energie, která ze mě srší ještě teď. Proto, budete-li mít možnost někdy zavítat na přednášku Petra Ludwiga, neváhejte. Pravděpodobně to bude nejlepší časová investice, kterou uděláte – i pokud by se měla odehrát v rámci prokrastinace.

Anna Musilová, redaktorka portálu Pardubice podle vás
Ilustrační fotografie: Konec prokrastinace


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2019, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑