Pardubice podle vás


Pardubice pro lidi odvolaly z rady ANO. Bezprecedentní podraz, míní Dvořáčková

16.září 2015 13:01

Pardubice pro lidi odvolaly z rady ANO

Pondělní zasedání MO VI mělo překvapivou dohru. Seskupení Pardubice pro lidi (PPL) v čele se starostou Petrem Králíčkem totiž odvolalo místostarostku Věru Laurynovou a členku rady Kateřinu Bürgerovou (obě za ANO), čímž ukončilo dosavadní koalici.

„Jejich odvolání bez předchozího oznámení, bez projednání v doposud fungující svítkovské koalici považuji za jednostranný akt seskupení Pardubice pro lidi a jejich lídra Petra Králíčka,” reagovala na nastalou situaci náměstkyně primátora Helena Dvořáčková (ANO). Podle Dvořáčkové je to právě Králíček, který koalici rozbil. „Nebojím se říci, že došlo k bezprecedentnímu podrazu, který nemá s chováním politika, ani slušného člověka, nic společného.”

„Akt pomsty vůči hnutí ANO,” jak Dvořáčková označila chování PPL pokračoval odvoláním Jiřího Chmelíka nominovaného hnutím ANO z pozice předsedy kontrolního výboru.

„Ano, vím, že ve Svítkově byly uvnitř rady občas neshody. Ale od toho jsme přeci mluvící lidé, kteří si mohou sednout a vše si vyříkat a vysvětlit. Tedy pokud je zájem. ANO ve Svítkově zájem mělo, že nebylo vyslyšeno a bylo odstraněno, o něčem jasně svědčí,” poznamenala Dvořáčková. Zklamáním nešetřil ani primátor Martin Charvát, který jednání označil jako popravu v přímém přenosu.

Špatná spolupráce a napadání v médiích, zní ze strany Králíčka

Za Pardubice podle vás jsme se pokusili oslovit Petra Králíčka, ten však ve středu telefony nebral. Králíček pro Pardubický deník řekl, že hlavním problémem byla špatná spolupráce v koalici a napádání PPL v médiích.

„Byla to těžká situace. Koaliční partnerství s ANO nám po roce nepřineslo očekávané výsledky se zásadním efektem pro občany. Čekal jsem u ANO větší vstřícnost a ne napadání PPL v různých médiích," uvedl pro deník Králíček. Tomu vadí především aktivita webových stránek www.pardubice6.cz. Jiří Orlík, který za stránkami a iciativou Občané pro obvod bez korupce stojí, se například v nedávné době obrátil na státní zastupitelství. Vadilo mu totiž, že Králíček se svým švagrem uzavřel dohodu o provedení práce, jejímž předmětem je redakční práce na radničním zpravodaji. Králíčkův švagr má za tuto činnost pobírat pět tisíc korun za číslo, na jiných obvodech přitom redakční práci a korekturu na zpravodaji zvládají téměř s nulovými náklady.

„Respektuji, že jsem jako veřejná osoba více sledován, ale na tomto webu jsou záměrně zkreslovány veškeré informace. V poslední době některé cílí i na moje soukromí. To už je jednoznačně za hranou. Časová souslednost toku informací směrem k tomuto populistickému webu mě přesvědčuje, že jeho provozovatelé spolupracují se zastupiteli z hnutí ANO," dodal pro deník Králíček.

Novým místostarostou se stal Zdeněk Pešek (ODS), Kateřinu Bürgerovou nahradil David Kopa (Nezávislí), funkci předsedy kontrolního výboru bude nyní zastávat bývalý starosta Svítkova MIlan Hromádko (SPP).

Šarlota Šudrychová (externí odkaz) (nové okno), šéfredaktor portálu Pardubice podle vás
Fotografie - Petr Králíček: Pardubice pro lidi


Podpořte nás

Vážení čtenáři,
v současné chvíli se pokoušíme získat příspěvky na naši další činnost. Rádi bychom se v budoucnosti pustili do dalších projektů, jako byly předvolební debaty, workshopy či známkování zastupitelů, na to nám ovšem chybí dostatek finančních prostředků.
Pokud k nám rádi chodíte a líbí se Vám naše práce, budeme vděční i za jakýkoli příspěvek. Stejně tak i za šíření této zprávy nebo pomoc při hledání sponzorů. Více informací naleznete zde. Děkujeme.

Za redakci,
Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑