Pardubice podle vás

Pardubice v odpoledním zápase přestřílely druhý Litvínov

01.prosinec 2014 19:38

Včera bylo v ČEZ aréně k vidění klání 26. kola hokejové extraligy, kdy Pardubičtí hostili druhý celek tabulky, Litvínov. Úvodní vhazování začalo již ve tři hodiny, tento zápas byl totiž určen i pro nejmenší fanoušky.
Do aktuálně šestých Pardubic, které již pětkrát za sebou prohrály, dorazili Litvínovští, kteří se drží po celou sezóny na prvních dvou místech tabulky. Do branky domácích poslali trenéři překvapivě mladíka Karla Vejmelku (ten si tak odbyl extraligový debut), na straně hostí se proháněl po kluzišti veterán z Nagana Martin Ručinský; další „zlatý hoch“ Jiří Šlégr zůstal pro tentokrát doma. První třetina nebyla divácky nijak zvlášť zajímavá, hra byla vyrovnaná a až v předposlední minutě se trefil Cetkovský po Sýkorově přesné přihrávce a Pardubičtí tak šli do kabiny s jednogólovým vedením.

Gólové hody ve druhé a třetí třetině

Diváky potěšila více třetina druhá, v níž odstartoval gólové hody slovinský reprezentant v pardubických službách Blaž Gregorc, jenž v přesilovce propálil litvínovského Francouze. Nedlouho poté přišel nedovolený zákrok na Petra Sýkoru a sudí odpískali trestné střílení, které pardubický ostrostřelec proměnil. Atmosféra v hale byla čím dál vzrušenější, jeden z červeno-bílých fanoušků se na pověstné jižní tribuně dokonce vytasil s ruční sirénou. Podkrušnohořané, jsouce možná vybuzeni bouřlivou atmosférou, během dvou minut srovnali, aby těsně před sirénou urval jednobodový náskok pro domácí Marcinko. Na začátku druhé přestávky svítilo na kostce nad ledem skóre 4:3 pro domácí.
Ve třetím dějství petrolejáři nezužitkovali dvě početní výhody, zatímco Pardubicím se svou přesilovku ukončit podařilo ranou Blaže Gregorce, obránce, jenž fušuje do řemesla útočníkům. Radil přidal po efektní kličce šestý gól a litvínovský strážce branky Francouz přenechal své místo kolegovi Soukupovi. Ten udržel čisté konto, osmnáctiletý debutant v brance domácích Vejmelka ještě jednou lovil touš zpoza svých zad, ale nic dalšího již neohrozilo pardubické vítězství 6:4.
To utnulo pětizápasovou sérii porážek, zajistilo Pardubicím udržení průběžného šestého místa a potěšilo určitě mladíka Vejmelku, trenéra Veneru i ty nejmladší fanoušky, kterých přišlo více, než chodí normálně.