Pardubice podle vás


Pardubice představily logo k olympijskému parku. K vidění je na lávce přes Chrudimku

08.březen 2016 17:33

Pardubice představily logo k olympijskému parku

Pardubický olympijský park má své logo. V úterý jej slavnostně představilo vedení města a kraje spolu s předsedou Českého olympijského výboru (ČOV) Jiřím Kejvalem. K vidění bude až do konce srpna na lávce u parku Na Špici.

„Z východních Čech pocházejí skvělí sportovci jako Jaroslav Kulhavý, Roman Šebrle, Dominik Hašek nebo šéf olympijských misí Martin Doktor. Pokud se díky olympijskému parku nadchnou pro sport další místní děti a jednou se třeba rozhodnou jít ve stopách svých slavných předchůdců, bude to ta nejlepší odměna,“ uvedl Kejval, který za ČOV podepsal smlouvu o pořádání parku.

Právě na děti se rozhodlo zaměřit také vedení města. To věnovalo olympijské vlajky všem pardubickým školským zařízením. Vlát by měla i na domech dětí a mládeže zřizovaných městem. Jako první ji slavnostně vyvěsila ZŠ Spořilov.

„Pro nás je velmi důležité, aby si především děti a mladí lidé uvědomili, co vše jim sportování – byť jen rekreační - může do života dát. Poprosili jsme proto kantory, aby před samotným aktem vyvěšení olympijské vlajky podebatovali s dětmi například o tom, proč se olympijské hry konají, kdo byl
Pierre de Coubertin, co vlastně termíny olympismus' či olympijská myšlenka' znamenají i proč je tak důležité hrát fair play,“ sdělil manažer Olympijského parku Pardubice 2016 Pavel Stara.

Fanoušci sportu se ale nemusí těšit jen na olympijský park, tématu by se měly věnovat také městské slavnosti a další sportovní akce. „Dá se říci, že do barev olympijského parku se město začne oblékat od dnešního dne. Chceme tak s dostatečným časovým předstihem dát najevo, že olympijský park bude jakousi vlajkovou lodí a dominantou pardubického dění v letošním roce,“ řekl primátor Martin Charvát. Ten také doplnil, že uspořádání Olympijského parku je pro město nejen čest a závazek, ale také příležitost představit Pardubice jako turistický cíl či místo pro život.

Olympijský park se rozhodl podpořit také Pardubický kraj v čele s hejtmanem Martinem Netolickým (ČSSD), a to nejen finančně ve výši 1,5 milionu korun, ale také prostřednictvím motta Olympijský park Pardubice - sportovní srdce našeho regionu, kterým hodlá akci propagovat.

„Jsem přesvědčený o tom, že vzhledem k rozmanitosti programu a výběru lokality parku Na Špici, se Olympijský park Pardubice 2016 stane skutečným sportovním srdcem našeho regionu v době konání Letních olympijských her v Rio de Janeiru,“ uvedl hejtman.

Šarlota Šudrychová (externí odkaz) (nové okno), šéfredaktor portálu Pardubice podle vás
Fotografie: Magistrát města Pardubic

Pardubice představily logo k olympijskému parku

Pardubice představily logo k olympijskému parku

Pardubice představily logo k olympijskému parku


Hledáme nové stážisty

Rád/a píšeš nebo fotíš? Máš čas a chuť se věnovat tématům, která hýbou Pardubicemi?

Pokud jsi student/ka střední či vysoké školy nebo je ti do 26 let, rádi tě přivítáme do našeho týmu. Napiš nám na info@pardubicepodlevas.cz, kde se od nás dozvíš víc informací. V mailu stručně popiš svou motivaci a něco málo o sobě, přiložit můžeš také článek či fotografii na ukázku. Předchozí zkušenosti nejsou podmínkou.


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑