Pardubice podle vás

Pardubice porazily Karlovy Vary 6:3

29.říjen 2014 17:31

Včera (28.10.) se hokejisti Pardubic utkali v ČEZ Aréně s HC Energie Karlovy Vary v předehrávce 24. kola Tipsport Extraligy. Po dvou nepovedených zápasech jsme bilanci otočili a zvítězili nad Západočechy 6:3. Utkání přihlíželo 7 385 diváků.

Góly v prvních minutách

Utkání pro Pardubice začalo výborně, hned v druhé minutě Lukáš Nahodil otevřel skóre zápasu. V šesté minutě mu odpověděl Radim Hruška a vyrovnal na 1:1. Radoslav Tybor nedovolil Karlovým Varům, aby se dlouho radovali a zvýšil na 2:1. Zbytek první třetiny se poté nesl v duchu několika šancí na obou stranách, došlo na dvě vyloučení Karlovarských hráčů a na jedno vyloučení domácích.

Čtyři na čtyři

Ve druhé minutě druhé třetiny padla další branka, na svědomí ji měl Jan Kolář a zvýšil na 3:1. Poté došlo k vyloučení na obou stranách a následovala hra čtyři na čtyři. Přesně v polovině zápasu se pardubická tribuna radovala po čtvrté, po nahození Lukáše Endála od modré čáry. Energie se snažila založit útok, ale příliš se jí nedařilo. Po faulu karlovarského hráče a následně i pardubického se znovu hrálo čtyři na čtyři. Ve chvíli, kdy se Petr Sýkora vrátil z trestné lavice, nastartoval útok, který zakončil gólem. Pardubice tak ve 39. minutě vedly 5:1.

Druhý dech Energie

Do třetí třetiny Karlovy Vary vstoupily s výhodou přesilové hry pět na tři, kterou využil Jaromír Kverka a snížil na 5:2. Pardubice se snažily otestovat druhého brankáře Energie, Vladislava Habala, ale snaha skončila inkasováním branky. David Hruška se zasloužil o třetí gól Západočechů. Energie chytila druhý dech a zvýšila nápor na domácí branku, ale k zakončení už se nedostala. Vítězství Pardubic ještě potvrdil v poslední minutě zápasu Tomáš Zohorna zvýšením na 6:3.
Podařilo se nám tak prolomit smůlu posledních dvou zápasů a vylepšit reputaci minulé katastrofy, kdy jsme prohráli s Mladou Boleslaví 3:8. Další zápas v ČEZ Aréně budeme hrát 31.10. proti Hradci Králové.