Pardubice podle vás

Pardubice otočily zápas s Plzní

27.listopad 2013 20:26

Včera (26.11.) Pardubice opět ožily hokejem. Hrálo se 23. kolo Extraligy a Pardubice se v domácí ČEZ Aréně postavily Plzni. Pardubičtí oblékli bílé dresy a plzeňští modré.
První třetina přinesla pardubickým několik šancí a v závěru také krátkou přesilovku. Plzeň se jednou ocitla v početní výhodě, ale puk se do brány nedostal a skóre zůstalo neměnné 0:0. V první třetině nebyli hráči nijak střelecky aktivní, o čemž vypovídá i počet střel na bránu – 4:3.
Druhá třetina byla o poznání zajímavější a přinesla několik velkých šancí pro oba týmy. Jedna přesilová hra pro Plzeň a dvě pro domácí. Plzeň uhájila i sedmnáctivteřinové přečíslení pět na tři, když byl na trestnou lavici poslán Jakub Jeřábek. Rozhodčí neuznali gól Lva, protože pardubický brankář Hudáček při zákroku posunul branku. Plzeňští si to ale vynahradili o minutu později, když Ryan Hollweg dostal puk za Hudáčkova záda a Plzeň se dostala do vedení 0:1.
V deváté minutě třetí třetiny Tomáš Nosek prostřelil Lukáše Mensatora a vyrovnal na 1:1. Následovaly dvě pardubické přesilovky a v 56. minutě Robert Kousal otočil skóre, Pardubice vedly 2:1. V poslední minutě zápasu ještě Václav Benák propálil hradbu těl a zajistil domácím konečné skóre 3:1.
Pardubice tak výhrou vylepšily nedělní neúspěch v Karlových Varech a navázaly na vítězství v Chomutově a v Liberci. Výhra přinesla Pardubicím tři body a s celkovým počtem 36 bodů se zatím v tabulce dělí o osmé a deváté místo s Vítkovicemi.