Pardubice podle vás

Pardubice na nájezdy podlehly Zlínu

16.prosinec 2013 20:29

Pardubice po úspěšném zápasu s Kladnem, kdy vyhrály 5:1, chtěly z dalšího zápasu vytěžit, co nejvíce. Včera (15.12.) se v domácí ČEZ Aréně postavily už potřetí Zlínu. Utkání sledovalo 6552 diváků.

První třetina: fauly i přesilovka

Ihned po zahájení první třetiny se Pardubice usadily v útočném pásmu a Zlínští odpověděli dvěma fauly. Veselý a Horák obdrželi dvě minuty a Pardubice hned v první minutě hrály přesilovku pět na tři. Za minutu na trestnou lavici odjel i Lukáš Radil a přečíslení se zmírnilo na čtyři na tři. Po překonání přesilovky se ani jednomu týmu nedařilo udržet v útočném pásmu, ale na obou stranách se naskytla gólová příležitost. V desáté minutě si pardubičtí zahráli další přesilovku, která skóre nezměnila. Zbytek třetiny se nesl ve znamení přehazování puku z jednoho konce kluziště na druhý.

Druhá třetina: 1:0

Minutu po zahájení druhé třetiny byli domácí v oslabení kvůli zákroku Roberta Kousala. Ve 23. minutě dostal zlínský Petr Čajánek desetiminutový osobní trest za nesportovní chování. Nato následovala další přesilovka pro Pardubice, kterou se povedlo proměnit. Tomáš Zohornov zase dorazil odražený puk ze Somíkovy předchozí neúspěšné dorážky a otevřel skóre 1:0. Do konce třetiny si oba týmy zahrály po jedné přesilovce, ale žádná nezměnila skóre.

Třetí třetina: prodloužení i nájezdy

Po zákroku na Tybora hrály Pardubice přesilovku a později pak deset vteřin čtyři na čtyři. Na obou stranách se naskytly nové šance, například v 49. minutě mohl Zohorna vstřelit druhý gól do prázdné brány, ale nechtěně se trefil do zlínského brankáře Kašíka. Zlín zahrál další přesilovou hru, kterou také využil. V 53. minutě Petr Zámorský vyrovnal na 1:1. Utkání tak skončilo v základní hrací době nerozhodně, následovalo proto pětiminutové prodloužení, které však vítěze také neurčilo. Rozhodly až nájezdy. Jan Kolář ani Tomáš Nosek pardubickým gól nevybojovali, zlínský Petr Holík puk do brány také nedostal, ale Bedřich Köhler proměnil skóre na 1:2 a Zlín tak vyhrál zápas na nájezdy.