Pardubice podle vás


Osobnosti a lídři v komunálních volbách

09.září 2014 14:04

Osobnosti a lídři v komunálních volbách

SPřesně 17 kandidujících subjektů objeví voliči na hlasovacím lístku ve svých schránkách. Na kandidátkách najdeme lékaře, inženýry, profesory, podnikatele a samozřejmě mnoho slavných a známých osobností. Přinášíme přehled těch nejznámějších ze všech uskupení, která kandidují.

Známé osobnosti

Sdružení pro Pardubice

Za Sdružení pro Pardubice kandidují primátorka Štěpánka Fraňková, ředitel dopravního podniku Tomáš Pelikán a Vladimír Martinec,který je trojnásobným hokejovým mistrem světa. Na kandidátce na magistrát již však nenajdeme Josefa Kubáta, bývalého ředitele gymnázia Pardubice (kandiduje pouze do zastupitelstva městského obvodu Pardubice III).

ANO

Za ANO 2011 kandiduje poslanec Martin Kolovratník, šéf Rozvojového fondu Martin Charvát a hokejista Michal Tvrdík.

ČSSD

ČSSD vsadila na lékaře, kde na prvních místech najdeme Vladimíra Ningera, ředitele chrudimské nemocnice, a Vítězslava Novohradského. Na téměř samotném konci kandidátky skončil současný náměstek Jindřich Tauber.

Svobodní

Ještě více lékařů kandiduje za Svobodné, a to celkem 4. Jejich lídrem je také lékař a anesteziolog Michael Bartoš.

Koalice pro Pardubice

Za Koalici pro Pardubice kandidují senátorka Miluše Horská, prorektor UHK Petr Grulich a bývalá primátorka Pardubic Hana Demlová. Na kandidátce najdeme mnoho lidí z neziskového sektoru.

TOP 09

Za TOP 09 kandiduje například poslanec Jiří Skalický, někdejší ředitelka pardubického gymnázia Jitka Svobodová, bývalý primátor Libor Slezák a cyklokoordinátor města Vojtěch Jirsa.

ODS

ODS vede do volebního boje Jiří Janků, podnikatel a spoluzakladatel firmy eBRÁNA. Na druhém místě je Petr Klimpl, který je ředitelem úřadu práce a trenérem mládeže. Rovněž známým je Jan Mazuch, ředitel festivalu šachu a her Czech open.

Pardubáci

Známou osobností za Pardubáky je například šéf klubu Ponorka Lumír Sokol či náměstek primátorky František Brendl.

Patrioti Pardubic

Hnutí Patrioti Pardubic má sportovkyni Zuzanu Skočdopolovou Zálabskou, čtyřnásobnou mistryni v tenisu. Hnutí Patrioti Pardubic vede Jiří Lejhanec, zastupitel města zvolený za ODS.

Pardubice pro lidi

Tři starosty najdeme na kandidátce hnutí Pardubice pro lidi, dříve zvolené na kandidátce Sdružení pro Pardubice. Do voleb je vede Petr Králíček, starosta šestého obvodu Svítkov.

KSČM

KSČM má na prvním místě poslance a sociologa Václava Snopka.

Lídři

Strana zelených vsadila na ekonoma Jiřího Čáslavku, který se, stejně jako například Václav Snopek zúčastnil Pardubické předvolební debaty s kandidáty do Poslanecké sněmovny, kterou jsme za projekt Pardubice podle vás uspořádali. Mandát však v předčasných volbách nezískal.
Strana práv občanů ZEMANOVCI má jako jedničku podnikatele Miloslava Tamchynu, Úsvit přímé demokracie Vítězslava Němce, zaměstnance ČOI a NEZÁVISLÍ Ladislavu Karbanovou, zaměstnankyni obvodu Pardubice VI.
Naše Pardubice vede Filip Sedlák, který je fotografem, sportovním trenérem a zakladatelem facebookové komunity Naše Pardubice. Na těchto stránkách již několik měsíců pravidelně útočí na představitele města nebo poukazuje na nepovedené projekty v Pardubicích.

Nechvalně známí

Hnutí DOMOV vede podnikatel Jiří Topolský, který se proslavil obchodními aktivitami s kontroverzním úředníkem Jiřím Čáněm. Ten se na něj dovolával, když potřeboval doložit svůj mnohamilionový majetek (získal jej prý prodejem 25 % akcií obchodního domu Pyramida, který stavěl Topolský).
Za Sdružení pro Pardubice znovu kandiduje bývalý starosta Milan Hromádko, který byl před třemi lety policií přistižen s 2,77 promilemi alkoholu za volantem.
Na malou radnici kandiduje i Jaroslav Kňava (ODS), ten se v roce 2009 zúčastnil výletu do Madridu, který zaplatila soukromá společnost, která od města v minulosti získala několik zakázek. Za to se na něj snesla vlna kritiky. Do vedení radnice obvodu Pardubice III se za ČSSD snaží dostat exposlanec Miroslav Váňa, který je známý tím, jak na tajně pořízené nahrávce mimořádně vulgárně tvrdí, že ovlivňuje zákulisní politiku.

Samozřejmě nezapomínejme, že volby nejsou jenom o osobnostech, ale i o programech. V příštích týdnech vás proto budeme kompletně informovat o názorech a vizích všech politických subjektů, které se chtějí dostat na pardubickou radnici.

Jiří Novotný, redaktor portálu Pardubice podle vás
Fotografie: archiv


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑