Pardubice podle vás


Opravy na Sporťáku budou. Radní schválili investiční plán

06.Únor 2014 20:24

Opravy na Sporťáku budou. Radní schválili investiční plán

Během dnešního dne (6.2.) krajští radní schválili investiční záměr plánované rekonstrukce prostor sportovního gymnázia.

Rehabilitační prostory a sociální zařízení

Kraj se chystá uvolnit celkem 6 milionů na opravy rehabilitačních prostor v suterénu školu a sociálního zařízení, umýváren a šaten v tělocvičně.

„Nejsou to žádné velké investice. To, co je potřeba vylepšit, je možné rozdělit do několika etap. Důležité je, aby tato ojedinělá škola v regionu mohla fungovat na potřebné úrovni jak učební, tak tréninkové,“ uvedl hejtman Martin Netolický pro tiskovou zprávu.

Sportovní gymnázium však pravděpodobně čeká ještě jedna rekonstrukce a to výměna oken.

„Vedle toho počítáme také s výměnou oken. Chtěli bychom na to použít dotační peníze. O možnostech jejich získání budeme mít jasno v průběhu jara,“ dodal hejtman.

Navyšování základního jmění nemocnic

Rada Pardubického kraje se také zabývala navýšením základního jmění nemocnic. Na konci roku 2013 zastupitelstvo kraje předpokládalo, že bude nutno navýšit základní jmění nemocnic v kraji o 335 milionů, v současné době však kraj počítá s částkou o 95 milionů nižší.

„Při vyhodnocení ekonomických výsledků roku 2013 a dopočtu dopadů nové úhradové vyhlášky jsme se nakonec shodli na částce 240 milionů korun, a to ve dvou postupných splátkách v letech 2014 a 2015. Letošní vklad bude hrazen z přebytku rozpočtu 2013. Díky tomu si nebude muset kraj brát úvěr na řešení provozních problémů, což se původně zdálo nevyhnutelné,“ prohlásil Roman Línek.

Šarlota Šudrychová, šéfredaktor Pardubice podle vás
Ilustrační fotografie: Pardubický kraj


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2019, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑