Pardubice podle vás


Oprava Tyršáků se protáhne. Město by mohlo přijít o dotace

16.červen 2015 18:29

Oprava Tyršáků se protáhne. Město by mohlo přijít o dotace

Revitalizace Tyršových sadů se pravděpodobně protáhne až do září. Důvodem je chybějící materiál na obložení schodů, po nichž se do parku vchází. Město by tak mohlo přijít o dotace z evropských fondů, které měly pokrýt okolo 85 % nákladů z původně plánovaných 105 milionů. Cenu však prodraží odčerpávání vody (zhruba 2 miliony) a vícepráce (3,13 milionů).

Pokud by však došlo k situaci, v níž by Pardubice přišly o slíbené miliony, vedení města má v plánu vymáhat náhradu škody soudní cestou. Zatím vedení města jedná s Regionální radou Severovýchod o posunutí termínu, do něhož musí požádat o proplacení dotací.

„Subdodavatel firmu BaK uvedl v omyl, když opakovaně tvrdil, že dlažba objednaná v zahraničí je na cestě do České republiky. Nyní je jasné, že ji neobjednal a rekonstrukce nebude dokončena ve stanoveném termínu. Dodavatel stavby firma BaK už podal na svého subdodavatele trestní oznámení,“ řekl primátor Martin Charvát (ANO).

Ostatní práce by měly být dokončeny v polovině července. Park prozatím i nadále zůstane uzavřený.

„Park zůstane uzavřen, proúčtujeme všechny dosavadní náklady na jeho obnovu a požádáme o část dotací. Stavbu ale nepřevezmeme, dokud nebude kompletní,“ oznámila náměstkyně primátora Helena Dvořáčková (ANO).

Šarlota Šudrychová (externí odkaz) (nové okno), šéfredaktor portálu Pardubice podle vás
Fotografie: Matěj Hemerka


Podpořte nás

Vážení čtenáři,
v současné chvíli se pokoušíme získat příspěvky na naši další činnost. Rádi bychom se v budoucnosti pustili do dalších projektů, jako byly předvolební debaty, workshopy či známkování zastupitelů, na to nám ovšem chybí dostatek finančních prostředků.
Pokud k nám rádi chodíte a líbí se Vám naše práce, budeme vděční i za jakýkoli příspěvek. Stejně tak i za šíření této zprávy nebo pomoc při hledání sponzorů. Více informací naleznete zde. Děkujeme.

Za redakci,
Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑