Pardubice podle vás


Opozice kritizovala vedení města za nečinnost, za třídu Míru naopak chválila

23.březen 2015 20:23

Opozice kritizovala vedení města za nečinnost

Více než 120 dní uplynulo od ustavující schůze zastupitelstva, po níž se nová koalice postavila do čela města. Ze strany opoziční ODS na její adresu zaznívají, jak kritické, tak pochvalné poznámky.

Kritiku si vedení vysloužilo především za nerealizaci programového prohlášení Rady města či 19. změn územního plánu tedy propojky mezi ulicí Pod Břízkami a Kyjevskou. Naopak pochvaly se vedení města a úředníkům dostalo za přebírání třídy Míru. Petr Klimpl, předseda zastupitelského klubu ODS, věří, že pečlivost s jakou byla třída Míru přebírána povede k menším než původně očekávaným problémům.

Přednádraží i dotace, takový je program zastupitelstva

Čtvrteční zastupitelstvo by pravděpodobně nemělo přinést žádné výrazně konfliktní situace, alespoň při pohledu na seznam bodů připravených k projednání. Kromě dotací na sport, kulturu, cestovní ruch a bezbariérovost, bude zastupitelstvo probírat například prodej objektu v Klášterní škole Svítání. Ta o něj usiluje již delší dobu.

Martin Charvát (ANO), primátor města, by mimo jiné měl předložit také informativní zprávu ohledně přednádraží. Pokud vše půjde podle plánu, měla by být první etapa dokončena na podzim roku 2016. Ve druhé by pak mělo dojít k realizaci výstavby nového autobusového nádraží.

Novým zastupitelem bude Vítězslav Štěpánek

Po rezignaci Jiřího Janků na mandát zastupitele se tohoto postu ujme Vítězslav Štěpánek, starosta MO III, který v zastupitelstvu zasedne podruhé. Štěpánek by se rád zaměřil na podporu a rozvoj podmínek pro podnikání. Za Jiřího Janků si budou muset hledat náhradu také jeho straničtí kolegové, nového předsedu oblastní rady si zvolí 20. dubna. Zatím se mluví o dvou jménech, a to o Alexandru Krejčířovi, bývalém náměstku primátora pro dopravu, investice a architekturu a Karlu Haasovi, nově zvoleném zastupiteli.

Šarlota Šudrychová (externí odkaz) (nové okno), šéfredaktor portálu Pardubice podle vás


Podpořte nás

Vážení čtenáři,
v současné chvíli se pokoušíme získat příspěvky na naši další činnost. Rádi bychom se v budoucnosti pustili do dalších projektů, jako byly předvolební debaty, workshopy či známkování zastupitelů, na to nám ovšem chybí dostatek finančních prostředků.
Pokud k nám rádi chodíte a líbí se Vám naše práce, budeme vděční i za jakýkoli příspěvek. Stejně tak i za šíření této zprávy nebo pomoc při hledání sponzorů. Více informací naleznete zde. Děkujeme.

Za redakci,
Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑