Pardubice podle vás


Ohledně Tesly by mělo být jasno do konce roku. Zapojí se i veřejnost

31.květen 2015 19:44

Ohledně Tesly by mělo být jasno do konce roku

Areál bývalé Tesly Kyjevská by se po letech mohl konečně dočkat přestavby. Vedení města si stanovilo termín do konce roku, kdy by mělo být známo, jak bude s tímto územím nakonec naloženo. S jednotlivými návrhy by se ještě před samotným rozhodnutím měla seznámit také široká veřejnost.

„Developera je třeba vybrat co nejdříve, aby mohl začít s přípravou stavby. Již dnes máme několik zájemců. Toho, kdo to území přestaví, však budeme vybírat ve veřejné soutěži.  V červnu předložíme zastupitelům návrh na vypsání výběrového řízení na firmu, která soutěž zorganizuje.  O developerovi by pak mohli zastupitelé rozhodovat ještě před koncem roku,“ řekl primátor Martin Charvát (ANO).

Nabídne Tesla domov pro seniory a 600 parkovacích míst?

Někteří z opozičních zastupitelů jako Jiří Lejhanec (Patrioti) navrhovali projednání areálu Tesly již na květnovém zastupitelstvu a vedle toho také usnesení, jakým způsobem chce město s areálem naložit. Podle slov náměstkyně Heleny Dvořáčkové (ANO), bude investor samozřejmě vázán územním plánem, podle něhož se jedná o takzvané smíšené území městské, kde mohou být umístěny objekty pro bydlení, služby, kulturu či sport. Dvořáčková také upozornila, že je v této lokalitě také potřeba vybudovat na 600 parkovacích míst.

„Město by zde preferovalo vznik služeb, které by nekonkurovaly krajské nemocnici, ale její činnost doplňovaly. Třeba domova pro seniory nebo léčebny dlouhodobě nemocných. V této lokalitě také chybí větší obchod. Nicméně developerům nebudeme nařizovat, co zde mají vybudovat, v krátké době pouze vyspecifikujeme, o co v této lokalitě nestojíme. Na těchto podmínkách by se mělo shodnout vedení města a komise pro urbanismus a architekturu, v níž zasedají i zástupci opozice,“ řekla Dvořáčková.

Vedení města bude podle Dvořáčkové preferovat při výběru jednotlivých návrhů zachování objektu Telegrafie, ta je podle posudku v dobrém technickém stavu a navíc tvoří protihlukovou bariéru pro Pardubičky.

I přestože by město vybralo investora do konce roku, přestavba Tesly nezačne, dokud nebude vyřešena doprava na Kyjevské ulici. Prvním krokem bude propojení ulic Pod břízkami a Kyjevská, včetně křižovatky u záchranky. Postupem času proběhne také rekonstrukce nadjezdu, který je již nyní ve špatném stavu.

Šarlota Šudrychová (externí odkaz) (nové okno), šéfredaktor portálu Pardubice podle vás


Podpořte nás

Vážení čtenáři,
v současné chvíli se pokoušíme získat příspěvky na naši další činnost. Rádi bychom se v budoucnosti pustili do dalších projektů, jako byly předvolební debaty, workshopy či známkování zastupitelů, na to nám ovšem chybí dostatek finančních prostředků.
Pokud k nám rádi chodíte a líbí se Vám naše práce, budeme vděční i za jakýkoli příspěvek. Stejně tak i za šíření této zprávy nebo pomoc při hledání sponzorů. Více informací naleznete zde. Děkujeme.

Za redakci,
Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑