Pardubice podle vás


ODS by odvolání náměstka Rychteckého nepodpořila

25.červen 2015 11:13

ODS by odvolání náměstka Rychteckého nepodpořila

Zastupitelé ODS by při případném hlasování o odvolání Jakuba Rychteckého (ČSSD), náměstka primátora, ruku pro nezvedli. Podle Petra Klimpla, předsedy zastupitelského klubu, je to nejpracovitější člověk z celého vedení. Rychteckého vyzvala k rezignaci jeho domovská ČSSD poté, co se sešel s kandidátkou na post šéfa Kulturního centra a nabízel jí jiné místo.

Výběr investora Tesly by mohl přijít na milion

Čtvrteční zastupitelstvo přinese jako již tradičně další změny v rozpočtu města. V rámci čtvrtých změn se uvažuje o využití 422 milionů z kladného zůstatku 705 milionů na nejrůznější záležitosti včetně studií, posudků či třeba prezentace města. Mezi kontroverzní body tak patří například vynaložení částky jednoho milionu korun na zajištění organizačního procesu výběru investora areálu bývalé Tesly, a to nikoli v rámci činnosti magistrátu ale jako odměna pro externí společnost. Ještě mnohem více by však měla stát mezinárodní studie na městský atletický stadion na Dukle, která by měla město přijít na 2,8 milionu korun. Další částka by se měla vynaložit také na další studii ohledně letního stadionu, a to v částce 423 tisíc korun.

Na pořadu jednání je také výměna pozemků patřící Českým drahám a městu v rámci plánované rekonstrukce přednádraží. Opozice se obává, že v takovém případě je nutno postupovat opatrně, protože po výměně pozemků by mohlo být velmi obtížné opravit křižovatku U Marka.

Vedle kritiky dezinformací města ohledně průběhu revitalizace Tyršových sadů však zástupci ODS také chválili, a to přípravu materiálu náměstkem Jiřím Rozinkem (ČSSD), který by měl napomoci zlepšit finanční situaci města.

Pannová není kompetentní osobou jako vedoucí odboru hlavního architekta

Pondělní zasedání zastupitelstva by se mělo točit především kolem územního plánu a jeho změn. Jedním z návrhů je například pojmenování části prostoru v Polabinách po bývalém, již zesnulém starostovi Jiřím Srbku.

Vedle toho pardubická ODS ocenila také dopracování návrhu na prodej městských bytů v aukci. Starší lidé budou moci v těchto bytech v klidu dožít, byty se za jejich života prodávat nebudou. V ostatních případech však proběhne prodej bytů i spolu s převodem nájemníků.

O dalších změnách však patrně nebude možné hlasovat, úředníci totiž nesplnili své povinnosti, když nepřipravili potřebné dokumenty. Podle Petra Klimpla se odbor hlavního architekta snaží blokoval veškeré změny. K osobě Pavly Pannové, hlavní architektky města se pak vyjádřil slovy, že rozhodně není odpovídající osobou, která by měla stát v čele tohoto útvaru.

Karel Haas, který je mimo jiné předsedou kontrolního výboru, o tomto orgánu prohlásil, že to systémově vypadá, jako kdyby byl nekontrolovatelný a neříditelný.

Šarlota Šudrychová (externí odkaz) (nové okno), šéfredaktor portálu Pardubice podle vás


Podpořte nás

Vážení čtenáři,
v současné chvíli se pokoušíme získat příspěvky na naši další činnost. Rádi bychom se v budoucnosti pustili do dalších projektů, jako byly předvolební debaty, workshopy či známkování zastupitelů, na to nám ovšem chybí dostatek finančních prostředků.
Pokud k nám rádi chodíte a líbí se Vám naše práce, budeme vděční i za jakýkoli příspěvek. Stejně tak i za šíření této zprávy nebo pomoc při hledání sponzorů. Více informací naleznete zde. Děkujeme.

Za redakci,
Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑