Pardubice podle vás


O (ne)rozpuštění sněmovny bude jasno již dnes

20.srpen 2013 08:05

O (ne)rozpuštění sněmovny bude jasno již dnes

Již dnes se v odpoledních hodinách rozhodne o návrhu na rozpuštění sněmovny. Aby mohlo dojít k vyhlášení předčasných voleb, jejichž termín prezident Miloš Zeman avizoval na 25.10.-26.10., musí pro návrh o konci dolní komory hlasovat nejméně 120 poslanců. Rozpuštění sněmovny podporuje ČSSD, KSČM i TOP 09, ti dohromady disponují 122 hlasy.

Předseda krajského výboru pro KSČM Jan Foldyna na otázku, zda souhlasíte s předčasnými volbami odpověděl velmi jasně:

,,Ano s předčasnými volbami souhlasíme.”

Radomil Kašpar, předseda krajského výboru pro Pardubický kraj za KDUL-ČSL pro server pardubicepodlevas.cz uvedl:

,,Myslím si, že v současné době nám nic jiného nezbývá, než se řítit k předčasným volbám. Ale představa, že předčasné volby vyřeší naše problémy, je mylná . Předčasné volby pouze dovolí převzít otěže druhé straně. Vždy si v těchto a podobných chvílích pokládám otázku: ,Jde nám taky někdy o obyčejné lidi a o jejich starosti?´”

Také předseda oblastního sdružení ODS za Pardubice, Jiří Jankú, vítá možnost předčasných voleb:

,,Souhlasím s předčasnými volbami, které vítám jako nejprůhlednější řešení současné situace. Stávající stav, kdy Sněmovna zůstává ochromená po rozpadu pravicové koalice a ze Strakovy akademie dělá čistky Rusnokova vláda, je dlouhodobě neudržitelný. Vláda bez mandátu navíc nemůže legitimně řešit klíčová témata jako je dostavba Temelína, surovinová politika státu nebo podpora investic a průmyslu. Pro ODS to navíc otevírá příležitost vyřešit současné problémy a vymanit se z područí TOPky. Volby nám potom ukážou, jestli v ODS dokážeme nabídnout kvalitní program a postavit silné osobnosti na celostátní úrovni."

V případě, že se dnes poslanci shodnou na rozpuštění sněmovny, politické strany budou mít čas do poloviny září, kdy budou muset odevzdat své kandidátní listiny krajským úřadům. Volební číslo by strany získaly 2. října.


Šarlota Šudrychová, šéfredaktor Pardubice odle vás
Fotografie: Michaela Hasíková, zdroj: IHNED.cz


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2019, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑