Pardubice podle vás


Nové ekocenrum se otevře v září. Ideou byl dům v korunách stromů

07.červenec 2015 19:03

Ekocenrum se otevře v září. Ideou byl dům v korunách stromů

Nové ekologické centrum, které by ročně mohlo navštívit na 30 až 50 tisíc lidí, je skoro hotové. Stavbu za téměř 40 milionů korun čeká slavnostní otevření v září, nyní probíhají poslední úpravy a instalace výstavy.

Centrum nazývané také jako Natura-park zahranuje samotnou šedočervenou budovu i okolní oplocený areál. Ekocentrum nabídne především programy zabývající se chráněnými ptačími územími.

„Jsou tady ohromná okna, která mají výhled přímo do zeleně, do přírody, nad řeku, takže to působí architektonicky velmi pěkně. Původní idea byla dům v korunách stromů,“ říká v rozhovoru pro Český rozhlas ředitel centra Jiří Bureš.

Vstupní hala nabídne infocentrum, střešní prostor zase místo pro pěstování rostlin. Další místnosti poslouží jako učebny či přednáškový sál. Celý objekt, který se svým umístěním snaží respektovat své okolí, je bezbariérový, návštěvníci zde naleznou také výtah.

Šarlota Šudrychová (externí odkaz) (nové okno), šéfredaktor portálu Pardubice podle vás
Fotografie: Ekocentrum Paleta


Podpořte nás

Vážení čtenáři,
v současné chvíli se pokoušíme získat příspěvky na naši další činnost. Rádi bychom se v budoucnosti pustili do dalších projektů, jako byly předvolební debaty, workshopy či známkování zastupitelů, na to nám ovšem chybí dostatek finančních prostředků.
Pokud k nám rádi chodíte a líbí se Vám naše práce, budeme vděční i za jakýkoli příspěvek. Stejně tak i za šíření této zprávy nebo pomoc při hledání sponzorů. Více informací naleznete zde. Děkujeme.

Za redakci,
Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑