Pardubice podle vás


Noc divadel se stává tradicí. Východočeské divadlo se potřetí obrátilo naruby

24.listopad 2015 20:40

Noc divadel. Východočeské divadlo se potřetí obrátilo naruby

Noc divadel není pro diváky Východočeského divadla žádnou novinkou. Tato událost, navazující na Muzejní noc či Noc kostelů, kdy mají diváci možnost do divadla nahlédnout jinak než jen z hlediště, se v Pardubicích stala tradicí. Letos to je totiž potřetí, co se pardubické divadlo projektu účastnilo.

European Theatre Night (Noc divadel) je komponovaný projekt desítky evropských zemí, který má za cíl ukázat divadlo v nové netradiční podobě. První ročník se konal v roce 2008, česká divadla se projektu účastní od roku 2013, VČD tedy tvoří tuto tradici od začátku. Divadla si pro své návštěvníky připravila různé workshopy, scénická čtení či komentované prohlídky.

Východočeské divadlo přistupuje k projektu od prvopočátku osobitě svým „divadlem naruby“, kdy herci režírují diváky. Tentokrát si dvojice Petr Borovec – Ladislav Špiner a Martina Sikorová – Jana Ondrušková připravily spolu s diváky úryvky z Limonádového Joa, který se ten večer hrál. Zdeněk Rumpík si pro sebe vymyslel náročnější úkol. Chopil se teze, že dobrý divadelník je schopen nastudovat i telefonní seznam, a tuto myšlenku do puntíku vyplnil. Jeho telefonní seznam se tak představil v několika komunikačních situacích, například jako komentář k hokejovému utkání.  Na své si přišli i zájemci o tanec, krátkou choreografii vytvořila Monika Němcová. Pro ty, kteří chtěli být jen pozorovateli, byla zorganizována prohlídka divadla. K dispozici byl rovněž fotokoutek, kde se mohli účastníci vyfotit v některém z kostýmů a s kompletním divadelním líčením.

Jana Sekerová (externí odkaz) (nové okno), redaktorka portálu Pardubice podle vás
Ilustrační fotografie: archiv redakce


Podpořte nás

Vážení čtenáři,
v současné chvíli se pokoušíme získat příspěvky na naši další činnost. Rádi bychom se v budoucnosti pustili do dalších projektů, jako byly předvolební debaty, workshopy či známkování zastupitelů, na to nám ovšem chybí dostatek finančních prostředků.
Pokud k nám rádi chodíte a líbí se Vám naše práce, budeme vděční i za jakýkoli příspěvek. Stejně tak i za šíření této zprávy nebo pomoc při hledání sponzorů. Více informací naleznete zde. Děkujeme.

Za redakci,
Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑