Pardubice podle vás


Nejhezčí výhled na Pardubice? Z nemocnice.

29.září 2013 16:20

Nejhezčí výhled na Pardubice? Z nemocnice.

Tuto středu proběhl v pardubické nemocnici Den nemocnice, kdy se její brány otevřely veřejnosti a návštěvníci si mohli kupříkladu nechat zdarma vyšetřit sluch, prohlédnout si zákulisí různých oddělení či navštívit mnoho stánků, u nichž se prezentovaly pardubické sportovní oddíly.
Nejvetším lákadlem, alespoň z mého pohledu, byla výjimečně otevřená vyhlídka na ochozu staré vodárenské věže, ukryté mezi nemocničními pavilony, ale velmi šikovně situované na jednom z nemnohých, spíš tedy na jediném, pardubickém kopci Vinice.
Samotná věž není nikterak vysoká, ale právě díky umístění na kopci, se otevírá dokonalý kruhový rozhled na Pardubice, jejich okolí a Železné hory.
Člověk je překvapen nezvyklým výhledem na naše město, tak odlišným od výhledu například ze Zelené brány.
Zelená brána má největší výhodu v tom, že není otevřená jen jeden den v roce. Bylo by velmi dobré se zamyslet nad zpřístupněním vyhlídky na věži, třeba jen v letních měsících a za nějaký ten obolos. Jedná se však o strategické místo, odkud je zásobována nemocnice vodou.

Veřejnosti by tak ale přibyla možnost krásného výhledu na Pardubice a nemocnici by třeba nějaký ten peníz do kapsy a i kdyby nepřibyl, mohla by to nemocnice udělat pro veřejné blaho.
Věž, mimochodem velmi pohledná stavba, z roku 1907 je technickou památkou, při troše dobré vůle ze strany vedení nemocnice by se pak mohla stát i turistickým cílem.

Jaroslav Praisler, redaktor Pardubice podle vás

Den nemocnice

Den nemocnice

Den nemocnice


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2019, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑