Pardubice podle vás


Názor: Ukázka arogance a bezohlednosti. Demolice bytového domu u nádraží

21.prosinec 2016 08:24

Ukázka bezohlednosti. Demolice bytového domu u nádraží

Názor zastupitele MO I Filipa Sedláka (Naše Pardubice) k demolici bytového domu u nádraží. Své názory nám můžete zaslat i vy na info@pardubicepodlevas.cz.

Věděl jsem, že naši radní si jsou jisti svým božským původem a jako praví světovládci přistupují k nám poddaným a městu, které je přece jejich. A jako správní despotové se rozhodli, že udělají něco, čím se do historie města pořádně zapíšou. Volba padla na demolici bytového domu u nádraží. A tak tým okolo náměstkyně Dvořáčkové a primátora Martina „Napoleona“ Charváta se rozhodl, že to prostě zboří a najdou argumenty, kterými své bezohledné rozhodnutí podpoří.

Jenže co vybrat. Poloha domu je skvělá, na nádraží blízko, dopravní dostupnost perfektní možnosti nákupů a vyžití také, škola asi čtyřista metrů daleko. Dům má opravenou střechu, dveře, vyměněná okna, je zateplen a nedávno rekonstruován. Takže tudy to nejde. Jako dobrý tah se tedy ukázalo odůvodnění skrze zcela iluzorní stavby, jako mlhou zahalený terminál B nebo lávka z Dukly, která se podle pamětníků měla stavět již za Hitlera. Aby byl děs v zastupitelích umocněn, tak bylo kýmsi z prstu vycucáno číslo, které má znamenat, kolik by město stálo zachování domu.

Povedlo se a zastupitelé, bez kapky sociálního cítění odhlasovali, že pro občany bude lepší o 38 bytů přijít. Je to tragikomické, když si člověk uvědomí s jakým věhlasem a pompou se přidělovali startovací byty v únoru tohoto roku. Důvodem byla snaha zvýšit počet obyvatel města a tak bylo vyčleněno 25 bytů pro tyto účely. Teď jich 38 zboříme.

Nemám pro tento bezprecedentní postup pochopení ani v nejmenším, protože bořit něco, co funguje a je nově opraveno nemohu přenést přes srdce zvláště za situace, když spousta lidí nikdy na vlastní bydlení nedosáhne. Nikdy. Protože mají tak nízké příjmy, že si to prostě nemohou dovolit. Takže tady, aby bylo líp, necháme zbořit hodnotné bydlení bezdůvodně a s tím já, jakožto zastupitel prvního obvodu kam dům spadá, ostře nesouhlasím a budu činit kroky, abych toto rozhodnutí zvrátil.

Pokud se demolice nakonec uskuteční, budu se snažit, aby ti, co to takto rozhodli, byli prošetřeni z podezření, že nejednali podle péče řádného hospodáře. Vždyť když sečteme cenu domu, jeho nedávné rekonstrukce a demolice, tak se dostávám na cifru přes 60 milionů. Pokud to je pro zastupitele města málo, tak já patřím k těm, pro které to je sakra hodně.

Fotografie: Filip Sedlák


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑