Pardubice podle vás


Názor: Rada odborníky nepotřebuje

27.říjen 2015 18:40

Názor: Rada odborníky nepotřebuje

Názor zastupitele Petra Klimpla (ODS) na složení konkurzní komise pro výběrové řízení na pozici ředitele Kulturního centra Pardubice. Své názory nám můžete zaslat i vy, a to na e-mailovou adresu: info@pardubicepodlevas.cz.

Pardubické Kulturní centrum nemá už přes rok ředitele. A to je hodně dlouho. Byla vypsána už dvě výběrová řízení, obě ztroskotala, to červnové skoro tak, že byl na odvolání náměstek Jakub Rychtecký (mimochodem člověk velmi pracovitý, snaživý a s velkým rozhledem) a hrozil i rozpad koalice. Nyní se připravuje třetí výběrové řízení na tuto v pardubické kultuře ale i cestovním ruchu důležité místo.

Na jednání Rady města byl předložen návrh na složení konkurzní komise na pozici ředitele/ředitelky této městské příspěvkové organizace. Radou města návrh prošel hodně okleštěn. Prošel předseda komise (primátor města) a po jednom zástupci za každý koaliční klub. Neprošli navržení odborníci, třeba jednatel Hradecké kulturní a vzdělávací společnosti. V komisi chybí třeba gesční náměstek primátora pro kulturu, o předsedovi městské kulturní komise ani nemluvě.

O řediteli kulturní instituce tak budou rozhodovat jen politici. To je hodně v rozporu deklaracemi, které zněly právě před rokem při ustavování vládnoucí koalice v Pardubicích (na její název Koalice pro lepší Pardubice si zřejmě už vzpomene jen málokdo): pozice budeme obsazovat na základě odborných znalostí, zkušeností a osobnostních kvalit. Tento případ, ale i řada přechozích, jasně ukazují, že nynější vedení města odborníky a lidé znalé věci nepotřebuje, vždyť politici jsou ti nejmoudřejší ze všech….

Petr Klimpl, zastupitel města (ODS)
Fotografie: Turistické informační centrum Pardubice


Podpořte nás

Vážení čtenáři,
v současné chvíli se pokoušíme získat příspěvky na naši další činnost. Rádi bychom se v budoucnosti pustili do dalších projektů, jako byly předvolební debaty, workshopy či známkování zastupitelů, na to nám ovšem chybí dostatek finančních prostředků.
Pokud k nám rádi chodíte a líbí se Vám naše práce, budeme vděční i za jakýkoli příspěvek. Stejně tak i za šíření této zprávy nebo pomoc při hledání sponzorů. Více informací naleznete zde. Děkujeme.

Za redakci,
Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑