Pardubice podle vás


Názor: Podivné okolnosti kolem Tesly narůstají

09.září 2015 13:00

Názor: Podivné okolnosti kolem Tesly narůstají

Názor Filipa Sedláka (Naše Pardubice) na současné dění okolo Tesly - výběrové řízení i povolení k odstranění několika staveb v areálu.

Na začátku roku jsem na krátký čas myslel, že současné vedení města to s areálem bývalé Tesly myslí dobře. Od té doby jsem čím dál častěji nabýval přesvědčení opačného, které se kroky vedení města v tomto létě potvrdilo.

Byly stanoveny body, které musí budoucí investor dodržet, ale tyto body jsou naprosto vágní a nevymahatelné. Jednoduchým fíglem se z nich tento investor vyvlékne a dál jede bez nich, podle svého.

Před začátkem prázdnin zastupitelstvo mělo schválit milion na uspořádání výběrového řízení na firmu, která uspořádá výběrové řízení na toho, kdo Teslu "vyhraje." Přitom to dokáže město uspořádat samo.

Proč město usilovalo a nakonec získalo povolení k odstranění staveb v areálu, když chce Teslu prodat? Proč do toho investovat čas úředníků? Teď navíc ještě za více než 70 tisíc korun bude provedeno kácení náletových dřevin v areálu. Ale proč, když na začátku roku nám vedení tvrdilo, že Tesla na konci roku změní majitele.

Pak je, ještě jako doklad kulturnosti vedení města, propagován názor, že budova podél kolejí je nejcennější, a proto zůstane, devalvována jen na protihlukovou stěnu. Přitom nejstarší je jen část této podélné budovy. Druhá část vznikla okolo roku 1970 a architektonicky je bezcenná.

Celé mi to ukazuje na chování politiků v devadesátých letech, kdy se z veřejných financí investovalo do umetení cestičky soukromým firmám, které byly na politiky často napojené. Prodejme tedy areál, jako celek a investice nechme na investorech. Nebo ho využijme sami.  

Skupina lidí a aktivistů je záměrně upozaďována a pozitivní příklady konverzí jiných areálů z jiných měst či států nejsou záměrně brány na zřetel.

Filip Sedlák, iniciativa Oživme Teslu
Fotografie: archiv redakce


Podpořte nás

Vážení čtenáři,
v současné chvíli se pokoušíme získat příspěvky na naši další činnost. Rádi bychom se v budoucnosti pustili do dalších projektů, jako byly předvolební debaty, workshopy či známkování zastupitelů, na to nám ovšem chybí dostatek finančních prostředků.
Pokud k nám rádi chodíte a líbí se Vám naše práce, budeme vděční i za jakýkoli příspěvek. Stejně tak i za šíření této zprávy nebo pomoc při hledání sponzorů. Více informací naleznete zde. Děkujeme.

Za redakci,
Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑