Pardubice podle vás


Názor: Možná někoho bolí, že úředníci s Rio parkem nezklamali

24.srpen 2016 18:57

Názor: Možná někoho bolí, že úředníci s Rio parkem nezklamali

Reakce manažera Olympijského parku Pavla Stary na názor (externí odkaz) (nové okno) Filipa Sedláka k Olympijskému parku Pardubice. Své názory nám můžete zaslat i vy na info@pardubicepodlevas.cz.

Je mi smutno, jak jeden člověk - politik z uskupení Naše Pardubice dostane prostor i v médiích a šíří se lži a tvrdé výrazy jako otročení.

Sportovní kluby dostávají podporu od města a kraje, je logické, že proti tomu něco chce. Ano, je to práce s dětmi. Nově připravilo projekt OPP, jelikož si kluby stěžují, že buď nábory neumí nebo nemají finance nebo jim tam nikdo nepřijde. To byl jeden z cílů OPP.

OPP v tomto projektu zajistilo pro kluby vše - od dobrovolníků, propagace, systému odbavení přes hrací karty a výstupy z toho, povolení, vyhlášky, koše, svoz odpadů, stanoviště, WC, fotky, videa, možnost prezentovat svůj klub vlastními propagačními věcmi a mnoho dalšího včetně pomůcek na stanoviště. To vše ve velmi omezeném rozpočtu.

Byla to propagace daného sportu, to znamená, že na stanovišti například basketu se vystřídaly všechny kluby ve městě a regionu, aby těch 16 dní zvládly. Nebo si vybraly prezentaci jen jednoho dne, či tří dnů apod.
Je neuvěřitelné, jaký prostor dostane jeden člověk a naplive na tolik lidí, co opravdu dřeli, a stojím si za tím.
V této společnosti je něco hodně špatně.

Ve středu v Pardubickém deníku prostor jako blázen. Jeden člověk, co je zastupitel, politik apod. Kličkování mezi tím je trapné.

Pokud někomu chyběla bageta, voda a tričko, tak to po nás měl požadovat. S velkou pravděpodobností bychom to z finančních důvodů odmítli. Nebo ať se nekritizuje rozpočet OPP a pak proč ne, ale ty kluby dostávají peníze v dotacích a nemyslím si, že je to tedy tak zásadní chyba.

Pro sport a nejen sport se udělalo strašně moc. Úředníci města makali na plné obratky. Možná to někoho bolí, že nezklamali, ale zkrátka já jim dávam kredit. Vedení města i kraje nezneužilo OPP ke své propagaci, další velký posun a jiné parky nám to zavidí.
Pokud se má něco dalšího dělat, udělejme si pořádek mezi sebou.

Fotografie: Matěj Hemerka


Hledáme nové stážisty

Rád/a píšeš nebo fotíš? Máš čas a chuť se věnovat tématům, která hýbou Pardubicemi?

Pokud jsi student/ka střední či vysoké školy nebo je ti do 26 let, rádi tě přivítáme do našeho týmu. Napiš nám na info@pardubicepodlevas.cz, kde se od nás dozvíš víc informací. V mailu stručně popiš svou motivaci a něco málo o sobě, přiložit můžeš také článek či fotografii na ukázku. Předchozí zkušenosti nejsou podmínkou.


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑