Pardubice podle vás


Názor: Lesopark přežívá svoji dobu životnosti

14.srpen 2015 10:04

Názor: Lesopark přežívá svoji dobu životnosti

Názor Jaroslava Kňavy (ODS), místostarosty MO V, ke kácení stromů v lesoparku na Dukle. Názor odkazuje na již zveřejněný postoj Filipa Sedláka (Naše Pardubice), zastupitele MO I.

Nedá mi to, abych se nevyjádřil k problému kácení stromů v lesoparku na Dukle. Problém je totiž o mnoho složitější, než se zdá. To, že má padnout na 120 - 130 stromů je zapříčiněno docela grandiózním plánem rekonstrukce lesoparku kde, jak jistě víte, dojde nejen k úpravám všech cest, ale hlavně k jejich osvětlení. A to je příčinou takto masivního kácení. Neomlouvám, jen vysvětluji. Co mi vadí je skutečnost, že úřednictvo není schopno podat včasné a poctivé informace. Pana Míču bych z toho nevinil, neboť podal informaci ještě před rozhodnutím, zda se bude lesopark rekonstruovat, nebo ne.

Co je ovšem pravdou, tak lesopark přežívá svoji dobu životnosti a bude nutné časem jej zrevitalizovat. Již cca před 10 lety za mého starostování vznikl plán, vykácet desetimetrové pruhy lesa směrem k rychlodráze a tam vysázet nový porost. Jen velmi těžce jsme tomu zabránili, přesto by se měli sejít odborníci a navrhnout citlivější řešení. Nechci se totiž opět dočkat situace, kdy nás ve dvě v noci v zimě, asi také tak před 10 lety, probudil obrovský rachot padajících stromů pod tíhou sněhu. Tehdy jich padlo na 200.
No a do třetice se můžeme těšit na další masivní kácení lesoparku, a to v souvislosti s rozšířením rychlostní komunikace na Chrudim, kde podle mého laického odhadu padnou stromů stovky!

Jaroslav Kňava, místostarosta MO V

Ilustrační fotografie: Jiří Novotný (externí odkaz) (nové okno), redaktor portálu Pardubice podle vás
Poznámka redakce: Své názory nám můžete zasílat na info@pardubicepodlevas.cz


Podpořte nás

Vážení čtenáři,
v současné chvíli se pokoušíme získat příspěvky na naši další činnost. Rádi bychom se v budoucnosti pustili do dalších projektů, jako byly předvolební debaty, workshopy či známkování zastupitelů, na to nám ovšem chybí dostatek finančních prostředků.
Pokud k nám rádi chodíte a líbí se Vám naše práce, budeme vděční i za jakýkoli příspěvek. Stejně tak i za šíření této zprávy nebo pomoc při hledání sponzorů. Více informací naleznete zde. Děkujeme.

Za redakci,
Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑