Pardubice podle vás


Názor: Dohoda na oboustranně prospěšné věci není vydírání

23.srpen 2016 20:20

Názor: Dohoda na oboustranně prospěšné věci není vydírání

Reakce zastupitele města a předsedy sportovního klubu OK Lokomotiva Pardubice Petra Klimpla na názor Filipa Sedláka k Olympijskému parku Pardubice. Své názory nám můžete zaslat i vy na info@pardubicepodlevas.cz.

1. Olympijský park v Pardubicích byl obrovský úspěch. Při velké akci se občas něco nepovede, tady těch trochu nepovedených věcí vyplývajících především z obrovského počtu návštěvníků bylo opravdu minimum.

2. Akce byla připravována bez jakýchkoli předchozích zkušeností, proto ta řada změn, ale většinou ku prospěchu věci.

3. Výhrůžka - ano ve smlouvě o poskynutí dotace je uvedeno: "Příjemce se zavazuje poskytnout potřebnou součinnost poskytovateli dle jeho pokynů s přípravou a realizací projektu Olympijský park Pardubice 2016, spolupráce příjemce s poskytovatelem spočívá především v participaci příjemce na přípravě, organizaci a faktické realizaci sportovní části programu olympijského parku, v jejímž rámci budou veřejnosti prezentovány olympijské i další sporty." Ale to přece není vydírání či výhrůžka, to je dohoda na oboustranně prospěšné věci.

4. Čtyři druhy pracovníků - ano je to tak, jak je v e-mailu popsáno. Musím se zastavit u třetí skupiny. Také jsem strávil několik hodin (v několika dnech, kdy jsem měl čas) u stánku a vysvětloval návštěvníkům parku, co je orientační běh (a také občas v bílé košili a dokonce v kravatě). V našem klubu jsme do toho nešli z povinnosti, ale ze zájmu. U stánku č. 9 jsme měli stále 5-6 lidí - trenéry, veterány, dorostence i žáky. A že za to nic nedostali? Na to jsme ve sportu zvyklí, bylo nám ctí se takové akce zúčastnit. A k pojištění: Členové ČUS (skoro všechny sportovní kluby) jsou buď přímo nebo prostřednictvím svého sportovního svazu pojištěni, pojistka se týká úrazu i účastníků náborových akcí.

5. Ekonomika bude určitě jiná, než bylo  dopředu plánováno. Výnosy z prodeje účastnických karet určitě byly vyšší, vyšší byly ale i provozní náklady (třeba jen byl vyšší počet diplomů a medailí). To vše je v tuto chvíli určitě brzo hodnotit. Město po vyhodnocení určitě najde způsob, jak ocenit (třeba i finančně) sportovní kluby, které táhly celou tuto akci. A uvnitř klubů se určitě najdou cesty jak odměnit ty, kteří po 16 dnů tuto akci zajišťovali. Je ale pravdou, že slova šéfů organizačního štábu, že věci, které se pro jednotlivé sporty pro olympijský park pořídily, zůstanou nadále pro sport, asi ve většině případů neplatí, protože po návalu na jednotlivých sportovištích se za těch 16 dnů fyzicky odepsaly. A nejen to, co bylo pořízeno přímo pro park, ale i to, co kluby do parku přinesly ze své výbavy (třeba náš klub odepsal úplně novou termo tiskárnu výsledků, jejíž životnost je cca 15 tis. výtisků, my jsme natočili za 16 dnů skoro 20 tis. výtisků).

6. Strefovat se do politiků je jednoduché. Politici ale museli mít odvahu do toho jít (a to moc měst, která byla před rokem oslovena, nebylo). A politici dokázali vybrat velmi a velmi vhodného člověka a šéfmanažera - Pavla Staru. To je ten člověk, kterému bychom měli všichni (politici, sportovci, sportovní kluby, veřejnost) za organizaci této skvělé sportovní (a společenské) akce poděkovat.

S většinou věcí napsaných Filipem Sedlákem lze souhlasit. Mrzí mě ale, že se do některých věcí pustil tímto e-mailem (pozn. ten zde byl publikován jako názor), který směroval sdělovacím prostředkům. Organizační štáb určitě udělá jak věcné, tak i ekonomické vyhodnocení celé akce. A na schůzce zástupců sportovních klubů, které se na olympijském parku podílely, se výše uvedené věci určitě budou řešit.

Fotografie: Matěj Hemerka


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑