Pardubice podle vás


Názor: Černý billboard v Pardubicích. To si pan starosta dělá srandu?

24.září 2016 10:58

Černý billboard v Pardubicích. To si pan starosta dělá srandu?

Názor zastupitele MO I Filipa Sedláka (Naše Pardubice) k Billboardu Jaroslava Menšíka postaveného bez stavebního povolení. Své názory nám můžete zaslat i vy na info@pardubicepodlevas.cz.

Je to zhruba rok, kdy pan starosta Jaroslav Menšík (dnes ANO, dříve SPP a ještě dříve KSČ) za sebe, a poté i za MO Pardubice I, podával nejrůznější stížnosti a udání na známou a oblíbenou hospůdku U Lupťáka. I když všechny úřady tato udání smetly ze stolu jako neoprávněná, tak stavební úřad našeho magistrátu se chytil. Pod pohrůžkou milionové pokuty museli okamžitě zastavit činnost.

Na místní šetření, na které jsem se jako nezávislý zastupitel obvodu šel podívat, přijela zastrašovací eskorta asi deseti vozidel státní a městské policie, prý kvůli údajné demonstraci.

Už jen to mě vyděsilo jako nátlaková akce a prezentace síly. Když pak po zahájení místního šetření, na kterém si mě manželé Luptovští přáli, jsem byl vyveden pryč za přítomnosti samotného ředitele městské policie a jeho náměstka, tak to už jsem o demokratickém postupu měl vážné pochybnosti. Jen třešničkou na dortu je, že mi za zapnutý mikrofon, který mi poručil ředitel MP vypnout, hrozila právnička stavebního úřadu pokutou 50 000,-, pokud něco zveřejním. Ta samá právnička pak podle výpovědi svědka s ředitelem MP Rostislavem Hüblem probírala možnost, jak zablokovat moje facebookové stránky Naše Pardubice, aby se nic o průběhu této akce nedostalo na veřejnost.

Krajský stavební úřad nicméně rozhodnutí toho našeho zrušil a bylo jasně řečeno, že pokud zde bylo něco málo nelegálně, tak se to dalo legalizovat zcela bez vlivu na chod hospody.

Rok se s rokem sešel a za policejní manévry není nikdo potrestán ani napomenut. Nikdo nenese odpovědnost za téměř zničené lidské osudy lidí, kteří poctivě pracovali. Vše bylo údajně v mezích zákona a mnohasettisícovou škodu také manželům Luptovským nikdo nezaplatí.

Ba co víc, starosta hnutí, které chce, aby bylo líp a vůbec lepší město, kraje a stát, si skrze spřátelenou agenturu nechá postavit předvolební velkoformátový plakát. Povolení vydává obvod, kde je sám starostou. A tak z lešeňových trubek je postavená obří konstrukce na frekventovaném místě. Ovšem se zapomene na to nejdůležitější, a to je stavební povolení. A když se to starosta dozví, tak řekne, že to je z důvodu, aby upozornil na nevyužitý pozemek. Aha, tak zloděj v bance upozorňuje na špatné zabezpečení? Je to analogické.

Starosta dále zve na setkání, které je ryze předvolební a kde se má téma architektury a urbanismu probírat. Je humorné, že ho uspořádá právě v den, kdy má být nejen jako zastupitel, ale i jako člen rady města na jednání zastupitelstva. ZZMP od 16:00 a přednáška Budoucnost města je od 17:00.

Jsem tím vším jednoduše hodně dopálen. Starosta hlásal, že všem stejným metrem a že se začne čistit obvod od výjimek. Ale chová se jinak. Nadřazeně a povýšeně.

Z těchto důvodů se budu jako zastupitel MO Pardubice I snažit o svolání mimořádného zasedání zastupitelstva městského obvodu, kde tuto záležitost chci projednat.


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑