Pardubice podle vás


Návrh projektu rekonstrukce přednádraží

09.leden 2013 11:38

Návrh projektu rekonstrukce přednádraží

Spojení autobusové a vlakové dopravy není jediný úkol tohoto projektu. V nově vybudovaném prostoru by neměly chybět ani zelené plochy s vodními prvky a posezením. Prostor současného autobusového nádraží bude nově využíván jako velké záchytné parkoviště. Realizací projektu tak vznikne komplexní systém, který zásadním způsobem změní dopravní situaci v okolí pardubického nádraží.

Rychlodráha a ulice Palackého by se měly tomuto místu vyhnout, místo nich by mělo dojít k výstavbě nové komunikace za lihovarem, která bude vyvedena naproti obchodnímu domu OBI.
V nově vybudovaném prostoru přednádraží by neměly chybět zelené plochy s vodními prvky a posezením. Po obvodu náměstí se budou nacházet zastřešené promenády. Vyroste zde také kryté nástupiště dálkových autobusů a MHD.

V prostoru před nádražím by měla být pěší zóna, jejíž součástí budou vyznačené koridory pro vozy MHD. Při východní části budovy hlavního nádraží vyroste novostavba, která bude sloužit jako informační centrum, čekárna, stanoviště taxislužby, úschovna kol a budou zde i další komerční prostory. Nebude chybět také velké parkoviště pro osobní automobily.

  • Architektonické řešení obstarává kancelář Mixage s.r.o.
  • Návrh nového dopravního řešení podala firma Prodin a.s.

Uvažovalo se také o lávce přes koleje, která by vedla na sídliště Dukla. Správa železničních dopravních cest od tohoto plánu ustupuje a místo ní zde má být prodloužený podchod.

"Bohužel jsme se dozvěděli, že Správa železniční dopravní cesty od její stavby ustupuje. Ve hře je prý protažení jednoho z podchodů, které vedou k nástupištím, až za kolejiště. Ovšem to pro nás znamená úpravu projektu a další zdržení," uvedl náměstek primátorky Milan Koláček 18. března na serveru idnes.cz.

Zpět na hlavní článek o rekonstrukci přednádraží.


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑