Pardubice podle vás


Návrat do města. Dvacetdevítka bude hostit besedu o územním plánování

18.listopad 2016 10:38

Dvacetdevítka bude hostit besedu o územním plánování

V úterý proběhne v Divadle 29 debata o územním plánování. Akci nazývající se Návrat do města bere pod svou záštitu místní organizace Strany zelených, která ji uvádí v cyklu Zelených besed. Ty se v minulosti již zabývaly budoucností oblasti Červeňák či splavněním Labe. Zelení se rozhodli rozvinout debatu o dalším palčivém problém nejen našeho města.

Územní plán je tématem neméně aktuálním, protože jeho novou podobu město tvoří již od roku 2011. Nyní odbor hlavního architekta zpracovává stanoviska a připomínky k návrhu a jedná s dotyčnými orgány. Zřejmě na jaře dalšího roku bude zastupitelstvo jednat o výběru varianty a pokynech pro dopracování.

O problému bude na prknech Divadla 29 hovořit krajský předseda Zelených a bývalý zaměstnanec odboru hlavního architekta Jakub Kutílek, který podal připomínky jak k zadání ÚP v roce 2011, tak k jeho návrhu pro společné jednání v tomto roce. Ve fázi veřejného projednání, které by mělo probíhat v roce 2018, bude usilovat o zmocnění zástupcem veřejnosti v procesu pořizování územního plánu dle stavebního zákona. Dále přijede diskutovat předseda Strany Zelených Matěj Stropnický, který byl v minulosti náměstkem primátorky právě pro územní rozvoj.

Besedovat nebudou jen Zelení, prostor dostane také předseda komise rady města pro architekturu a urbanismus a starosta městského obvodu Pardubice I Jaroslav Menšík z ANO. Hovořit bude i Kamila Zárubová, která byla v době své činnosti na odboru hlavního architekta pořizovatelkou územního plánu. Posledním diskutérem je Ondřej Teplý, architekt, který je členem spolku Offcity. Konferenciérem bude další člen této neziskové organizace, zabývající se nejen architekturou a veřejným prostorem Pardubic, Vladan Hanulík.

Pokud vás zajímá, jak vzniká nový územní plán, proč se vůbec tvoří, jaká je vize města, jakou vizi mají Zelení, či vám není lhostejno, jak se budou Pardubice nadále rozvíjet, tak určitě přijďte v úterý do Dvacetdevítky.

Vilém Kubáč, člen rady zakladní organizace Strany zelených Pardubice


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2019, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑