Pardubice podle vás


Namísto opuštěného parku místo pro aktivní odpočinek

08.duben 2013 15:45

Namísto opuštěného parku místo pro aktivní odpočinek

Zachování přírodního rázu parku bylo důležitou podmínkou v plánování jeho rekonstrukce. Již od loňského února se řešilo, co tyto plány budou zahrnovat, a radnice se rozhodla vyslyšet nejen názory odborníků, ale také názory běžných občanů. V rámci plánování probíhala jednání s občanskými sdruženími Čičák a Chráníme stromy. Vlivem diskuzí s těmito organizacemi došlo k seškrtání některých plánovaných úprav v parku a vznikl kompromisní projekt, který se snaží vyhovět oběma stranám.

Z původního projektu tak zmizelo například plánované pódium pro open-air akce nebo most přes rybník Čičák. Místo plánované rekonstrukce tří hřišť se bude rekonstruovat pouze jedno, jehož plocha bude ještě asi o třetinu zmenšena. Zároveň má také část Čičáku zůstat zarostlá, aby zde mohli hnízdit ptáci. S tím také souvisí plánovaná stavba Pavilonu na břehu rybníka. Pavilon by měl sloužit jako zázemí parku, kde se budou nacházet například veřejné toalety či šatnyúložiště sportovního vybavení, ale zároveň by měl fungovat také jako pozorovatelna ptáků žijících na rybníce. 

Místo pro aktivní odpočinek

Hlavním prostředkem pro oživení parku i pro zvýšení jeho hodnoty v rámci města je podpora sportovních a rekreačních aktivit. Na území parku tak vznikne například malá písečná pláž a kurt pro beach volejbal, které se budou nacházet na atraktivním místě mezi vodními plochami řeky Labe a rybníku Čičák. Již existující asfaltová hřiště mají být upravena na víceúčelová sportoviště a zároveň se počítá také s vybudováním zázemí těchto ploch. 
Travnaté plochy parku se dočkají svého zkvalitnění a také prosvětlení, aby zde vznikl prostor pro relaxaci a hraní odpočinkových her, jako je například frisbee. Aby nedošlo k narušení těchto travnatých ploch, počítá se s vybudováním cesty po obvodu parku. Tato stezka pak bude využitelná jak pro cyklisty, tak například i pro in-line bruslaře. Zároveň je v plánu napojení stezky na most přes řeku Chrudimku, který má park spojit s centrem města.


Zpět na hlavní článek
o rekonstrukci parku Na Špici.


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2019, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑