Pardubice podle vás


„Na soutěžích jsem hrdě reprezentovala Pardubice,” říká autorka Českých bedýnek

08.květen 2016 20:05

„Na soutěžích jsem hrdě reprezentovala Pardubice,” říká autorka Českých bedýnek

Eva Urbanová se rozhodla podnikat poté, co se její malá dcerka zranila. To ji donutilo změnit změnit své životní priority a odejít z farmacie. Dnes se věnuje Českým bedýnkám, se kterými se zúčastnila již několika soutěží, kde v kategoriích za Pardubický kraj získala vysoká ocenění.

Co Vás přivedlo k Českým bedýnkám?
Cesta k bedýnkám byla dlouhá. Prvním impulzem byl hendikep mého otce, dále práce jedenáct let ve farmacii, kde jsem potkávala diabetiky, alergiky, ale i onkologicky nemocné. Posledním mezníkem bylo před dvěma lety zranění mé malé dcerky, které mě vedlo k přehodnocení životních priorit. K uvědomění si, že mám své sny. K tomu navíc ráda podporuji farmářské trhy a lokální výrobce. Chybělo mi zde něco chutného, poctivého, z českých potravin s minimem konzervantů a barviv. Často na nás číhá past v podobě promyšlených reklam na zákazníky, ale čemu dneska věřit? Kamiony stále vozí tuny „ošetřených potravin,“ přitom Česká republika má své vlastní skvělé plodiny. Za výrobci osobně jezdím, chci vidět výrobny, políčka, kde rostla zelenina. Poznat i jejich silné osobní příběhy, proč dělají, co dělají a jak. A poctivou bedýnku nikdo nevyhodí, protože je to originální a propracovaný ruční výrobek.

Je něco s čím jste musela na počátku svého podnikání zápasit?
Rozhodně se svým strachem a strachem nejbližších. Nikdo v rodině nepodniká, spadla jsem do vody a plavala. Brzy po založení živnosti jsem zjistila, že jsem těhotná. Měla jsem plný sklad zboží, mohla jsem vše vzdát, ale to nejsem já. Jsem narozena ve znamení střelce, jakmile svůj šíp vystřelím, nejde už jinak. Jsem bojovnice, a tak jednoduše se nevzdávám. Nyní podnikám rok a osm měsíců. Nemám zaměstnance a na vše jsem sama. Bez pomoci manžela a skvělých babiček bych svůj sen musela výrazně „utlumit“.

Za své podnikání jste dostala již několik ocenění. Jak Vám pomohli s nastartováním Vašeho byznysu?
V loňském roce jsem se účastnila celkem tří soutěží včetně soutěže Podnikavá žena roku, kde jsem byla jako jediná zástupkyně z východních Čech. Jako pardubická rodačka jsem všude na soutěžích hrdě reprezentovala město Pardubice. Rozhodně bych soutěžení všem doporučila. Z poslední soutěže jsem si odnesla grant ve výši deset tisíc korun na rozvoj svého podnikání. Zároveň ale cítím i veliký závazek vůči porotcům a hlasujícím, kteří mi od začátku fandí a podporují mě.

Bedýnek s čerstvými potravinami, bio zbožím na trhu stále přibývá. Je něco, čím se ty Vaše liší?
Koncept Českých bedýnek je jiný. Je to spojení 2v1. Zlaté české ručičky vyrobily ručně, poctivě a s láskou Českou bedýnku. Náplň tvoří chutné trvanlivé delikatesy z Čech a Moravy. Výrobce vyhledávám sama či mně zákazníci pomáhají a inspirují. Sleduji soutěže typu Chuťovka roku, Mls kraje i články blogerů, kteří občas nějakého výrobce vypátrají. Česká bedýnka má trvanlivost minimálně tři měsíce a déle, záleží na složení.

V rámci svých služeb umožňujete zákazníkům nechat si vypálit na bedýnku název, datum či jméno. Využívají ji?
Ano, nyní jsou oblíbené svatební bedýnky, životní motto či věnování, na vánoce zase firemní loga. Už jsem ale připravovala i datum narození dětí, lze vypálit jednoduše cokoliv.  Zákazníci a firmy se vrací zejména na Vánoce, pokud hledají reprezentativní dárek a nechtějí jen víno v dárkové tašce. České bedýnky takto dělají již radost v Číně, Japonsku, Švýcarsku, Francii, ale i na Ukrajině.

V dubnu jste otevřela svůj první obchod. Bylo to obtížné rozhodnutí přesunout část své práce z internetu?
Česká republika je e-shopová velmoc. Do úspěšného e-shopu se musí investovat a stále jej vylepšovat. Ač jsem měla výbornou návštěvnost i ze zahraničí, nestíhala jsem jej aktualizovat. Čím dál více jsem připravovala verze na přání mimo e-shop, který jsem se nyní rozhodla zavřít. Plánuji alespoň vylepšit stránky o Českých bedýnkách.

Chystáte se v kamenném obchodě nabízet něco navíc oproti dosavadní nabídce?
Ráj českých delikates jsem otevřela zejména z důvodu dát lidem více možnost volby sestavit si svou bedýnku dle chuti či si jen zakoupit malinový džem, když se jde na návštěvu. Do obchůdku plánuji zvát i samotné výrobce, aby sami povyprávěli své osobní příběhy a jak připravují své lahůdky. Nově nabízím také re-naplnění bedýnek. Plánů mám spoustu, ale vše se stále přizpůsobuje i dvou malým dětem. Nyní jsem v obchůdku jen v úterý od osmi do šestnácti hodin nebo podle předchozí telefonické domluvy. Na všechny se těším.

Šarlota Šudrychová (externí odkaz) (nové okno), šéfredaktor portálu Pardubice podle vás
Fotografie: Archiv Eva Urbanová


Podpořte nás

Vážení čtenáři,
v současné chvíli se pokoušíme získat příspěvky na naši další činnost. Rádi bychom se v budoucnosti pustili do dalších projektů, jako byly předvolební debaty, workshopy či známkování zastupitelů, na to nám ovšem chybí dostatek finančních prostředků.
Pokud k nám rádi chodíte a líbí se Vám naše práce, budeme vděční i za jakýkoli příspěvek. Stejně tak i za šíření této zprávy nebo pomoc při hledání sponzorů. Více informací naleznete zde. Děkujeme.

Za redakci,
Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑