Pardubice podle vás


Na návštěvě za němými tvářemi

28.Únor 2014 20:23

Na návštěvě za němými tvářemi

Uvažujete každý rok v období Vánoc, že uděláte dobrý skutek? Proč se na takovou „pomoc bližnímu“ nezaměřit i mimo svátky? Až na to, že v tomhle případě se tak úplně nejedná o pomoc bližnímu, ale o pomoc němým tvářím. Některé z nich našly domov na dobu neurčitou v pardubickém útulku, který jim poskytuje dočasné útočiště. Jde především o psy a kočky, ale najdete tu i jiná nechtěná nebo ztracená zvířata. Pojďme je společně navštívit.

Útulkem, jehož zřizovatelem je město a provozovatelem Veterinární klinika MVDr. Vladimíra Tlučhoře, CSc., projde ročně až na 750 zvířat, z nichž některé mají šťastnější osud a jiné nikoli. Provoz útulku hradí ze 40 % město Pardubice, které ovšem přispívá pouze na první dva týdny pobytu jednotlivého zvířete v útulku. Zbytek připadá na rozpočet Veterinární kliniky.
Každodenní chod útulku zajišťují ochotní pracovníci spolu s několika dobrovolníky, kteří chodí do útulku ve svém volném čase denně pomáhat a bez nichž by se jeho provoz už neobešel.
Pomoct můžete i vy. Stačí přijít a darovat trochu svého času a lásky, žádný pes přece nepohrdne i jen krátkou procházkou. Pokud máte ty možnosti, můžete útulku darovat krmivo, deky nebo třeba hračky.
Uvažujete- li o tom, že byste některé zvíře adoptovali, na webových stránkách útulku naleznete fotografie koček a psů, kteří jsou určeni k převzetí do soukromé péče, nebo se na ně můžete přijít podívat osobně. Zkrátka ať už se rozhodnete vypomoci jakkoli, zvířata i pracovníci útulku to jistě náležitě ocení a vy třeba kromě dobrého pocitu získáte i nového nejlepšího přítele.

Anna Musilová, redaktor Pardubice podle vás
Ilustrační fotografie: Dominik Jaroš


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2019, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑