Pardubice podle vás


Na facebooku žijí skoro celé Pardubice. Magistrát zatím chybí

04.Únor 2014 21:01

Na facebooku žijí skoro celé Pardubice. Magistrát zatím chybí

Během deseti let se z facebooku stala největší sociální síť na světě, mezi českými uživateli i nejpoužívanější. Svou roli přitom hraje i marketing. Facebook umožňuje prezentaci restaurací, firem, míst i produktů a jinak tomu není ani v případě Pardubic.

Pardubické podniky

Své facebookové profily zde mají i nejznámější pardubické podniky jako Café Bajer, Quentin´s, Road Cafe či St. Patrick.

„V čem spatřuji největší výhodu stránky na FB je možnost rychle informovat klienty o probíhajících akcích v Café Bajer - nalákat na jazzová či kytarová vystoupení atp. Také je příjemné sledovat zpětnou vazbu návštěvníků kavárny - nahrané fotografie, recenze…,” uvedla pro náš server za Café Bajer Natálie Dostálová.

Problém ovšem nastává, pokud firmy k tomuto nástroji zaujmou nesprávný postoj.

„Za sebe si myslím, že se využívání FB pro firemní účely pomalu postupně zlepšuje. Firmy si už uvědomily, že FB může být dobrý nástroj k PR, pro budování vztahu se zákazníky, komunikaci, i pro zvyšování konverzí. Je potřeba se tomu věnovat dlouhodobě a pravidelně. Pokud firmy nemají čas věnovat se FB stránce, jsou na FB jen proto, že někde četly, že je to dobré, nebude to k ničemu,” uvádí k problematice Kamil Faist, vedoucí Oddělení vzdělávání pardubického „googlu” společnosti eBRÁNA.

Své o tom ví i student a zaměstnanec jednoho pardubického podniku Vojta Weisbauer, který kritikou rozhodně nešetří:

„Skoro každý se teď musí nějak prezentovat na FB, protože by jinak "nebyl", ale menší podniky, který na to nemaj člověka to většinou sere…”

Zámek, Machoňovka či pivovar

Na facebooku je ale také možné nalézt Machoňovu pasáž, Pardubický zámek, Pivovar Pernštejn či Afi palác. Mezi instituce, které se tomuto trendu nevyhnuly patří například i konkurenční pardubická gymnázia tedy tzv. Dašák a Mozarťák. Online se svými klienty komunikuje i Pardubická krajská nemocnice.

Některá města jako Děčín se kromě klasických webových stránek prezentují i na této síti. Pardubický magistrát však do tohoto bodu zatím nedošel.

Šarlota Šudrychová, šéfredaktor Pardubice podle vás
Fotografie: Picstopin


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2019, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑