Pardubice podle vás


Na dostihy vlakem nebo MHD. Dopravu zkomplikují uzavírky

09.říjen 2015 23:36

Na dostihy vlakem nebo MHD. Dopravu zkomplikují uzavírky

Každoroční slavnostní událost, která je jedním z pilířů pardubického renomé, Velká pardubická s sebou kromě množství návštěvníků přináší také dopravní omezení, která zkomplikují už tak problematickou dopravní situaci ve městě (od 3. října je totiž zavřený sjezd U Trojice ke kruhovému objezdu u OC Lidl). K závodišti však bude možno se dostat bezplatnou posilovou linkou MHD.

Od 8. října je kvůli Městským slavnostem uzavřeno Pernštýnské náměstí, k této uzavírce se přidá neprůjezdnost ulic Labská a U Stadionu, která se týká desáté až dvanácté hodiny v sobotu. V tento den pak v 18:30 začne uzavírka křižovatky Sukovy třídy, ulice Na Hrádku a křižovatka ulic Jahnova a Karla IV.

S datem konání Velké pardubické, totiž neděle 11. října, se pak pojí uzavírka silnice I/37 v úseku od Parama po odbočku před Dražkovicemi, kde bude zřízené parkoviště pro návštěvníky Pardubické. Na Chrudim se tak bude možné dostat pouze přes centrum. V Hlaváčově ulici pokračuje řízení dopravy kyvadlově.

Nadjezd u nádraží je uzavřen také pro pěší, stejně jako dukelský lesopark. Na závodiště se lze dostat historickým vláčkem z hlavního nádraží, který staví přímo u závodiště. Bezplatná MHD linka bude svážet návštěvníky ze zastávky Náměstí Republiky, z Polabin a z Dubiny.

Jana Sekerová (externí odkaz) (nové okno), redaktorka portálu Pardubice podle vás
Ilustrační fotografie: Archiv


Podpořte nás

Vážení čtenáři,
v současné chvíli se pokoušíme získat příspěvky na naši další činnost. Rádi bychom se v budoucnosti pustili do dalších projektů, jako byly předvolební debaty, workshopy či známkování zastupitelů, na to nám ovšem chybí dostatek finančních prostředků.
Pokud k nám rádi chodíte a líbí se Vám naše práce, budeme vděční i za jakýkoli příspěvek. Stejně tak i za šíření této zprávy nebo pomoc při hledání sponzorů. Více informací naleznete zde. Děkujeme.

Za redakci,
Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑