Pardubice podle vás


Revitalizaci mrtvého ramene Labe bude provázet i pyrotechnický průzkum

24.Únor 2014 19:29

Mrtvé rameno Labe projde revitalizací

Státní podnik Povodí Labe se chystá na revitalizaci mrtvého ramene v Pardubicích. Konkrétně se jedná o místo v Polabinách, které vzniklo odstavením části přirozeného ramene od hlavního toku již na počátku 20. století. Náklady na revitalizaci, které se odhadem pohybují okolo 70 milionů korun, budou hrazeny z Operačního programu Životního prostředí.
Obnova přírodního prostoru bude probíhat v několika fázích. Povodí Labe zahájí revitalizaci kácením stromů včetně odstranění křovin. Následovat bude pyrotechnický průzkum z důvodu možného výskytu munice ze 2. světové války.

„Jsem rád, že se se slepým ramenem konečně začne něco dít. O jeho revitalizaci jsem usiloval už jako předseda občanského sdružení Polabinská rekreační zóna od roku 2010. Vítám zprávu Povodí Labe a doufám, že příští rok bude obnova tohoto území hotová,“ řekl Zdenek Křišťál, krajský radní zodpovědný za regionální rozvoj a evropské fondy, pro tiskovou zprávu povodí Labe.

Samotný proces revitalizace začne pravděpodobně v červnu letošního roku, trvat by měl do září 2015. Ten zahrnuje těžbu sedimentů a samotné zprůtočnění mrtvého ramene. Projekt počítá také s výsadbou nových dřevin.

Šarlota Šudrychová, šéfredaktor Pardubice podle vás
Fotografie: Pardubický kraj


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2019, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑