Pardubice podle vás


Mladí lidé v politice. Po konzervativcích, sociálních a křesťanských demokratech přichází TOP tým

27.listopad 2015 12:13

Mladí lidé v politice. Přichází TOP tým

V Pardubicích vzniká další organizace pro mladé lidi se zájmem o politiku a veřejné dění. Cílem TOP týmu, jehož ustavující schůze proběhla symbolicky 17. listopadu, je sdružovat lidi, kteří smýšlejí demokraticky a podporují konzervativní liberální politiku. Po Mladých konzervativcích, Mladých sociálních demokratech a Mladých křesťanských demokratech je to čtvrté seskupení, jež v Pardubicích či Pardubickém kraji působí.

„Plná třetina členů TOP 09 v našem kraji je mladší 35 let, když k tomu přičtete desítky mladých podporovatelů, bylo zkrátka na místě vytvořit komunitu, na jejíž úrovni se budou sdružovat,“ vysvětlil předseda TOP týmu Pardubice Ondřej Müller.

„Cítím obrovský potenciál. Už na ustavující schůzi padlo mnoho nápadů na aktivity, mladí lidé jsou akční a pracovití,” poznamenal Müller. Mezi první akce TOP Týmu bude patřit charitativní sbírka oblečení. Ta potrvá od 1. do 15. prosince v krajské kanceláři TOP 09 ve Smilově ulici. Vybrané oblečení bude předáno místní Oblastní charitě.

„Je důležité zapojit mladé lidi do veřejného dění, umožnit jim, aby si nezávazně vyzkoušeli, jak to v politice chodí,” upozornil jeden z pěti zakládajících členů Michal Pilař.

TOP tým by také rád stejně jako zavedené organizace pro mládež pořádal diskuse, odborné přednášky, sportovní a kulturní akce či zprostředkovával stáže u politiků a jinak s nimi komunikoval.

Konzervativci, křesťanští a sociální demokraté

„Naším cílem je podporovat zájem lidí o věci veřejné a o dění na Pardubicku, o což se snažíme zejména pořádáním veřejných debat na aktuální témata apod. Za důležité v tomto ohledu považujeme šíření demokratických hodnot, jimiž jsou svoboda a odpovědnost jednotlivce. Zároveň se však věnujeme dobročinným akcím, jako je např. pravidelná organizace besídek v Dětském domově Pardubice,” řekl předseda Mladých konzervativců Pardubice Tomáš Kouřílek. Mladí konzervativci často spolupracují s krajskou buňkou Mladých křesťanských demokratů. Mezi akce, které společně uspořádali patří například diskuse o sankcích vůči Rusku a pozici mladých lidí v politice nebo kulatý stůl o evropské migrační politice a zákazu kouření. Na druhé zmíněné debatě se na konci června představil také TOP tým.

„MKD jsou mládežnickou organizací, která se snaží ve společnosti a politice prosazovat křesťanské a konzervativní hodnoty. Činíme tak skrze pořádání diskuzí, vystupování v médiích a aktivit v mezinárodních organizacích, kterých jsme členy. V českém veřejném prostoru působíme již 18 let,” uvedl Vojtěch Marek, předseda Mladých křesťanských demokratů za Pardubický kraj.

Vedle MK a MKD působí v Pardubickém kraji také Mladí sociální demokraté. Na celostátní úrovni operují Mladí zelení či Mladé ANO.

Šarlota Šudrychová (externí odkaz) (nové okno), šéfredaktor portálu Pardubice podle vás
Fotografie: TOP tým


Hledáme nové stážisty

Rád/a píšeš nebo fotíš? Máš čas a chuť se věnovat tématům, která hýbou Pardubicemi?

Pokud jsi student/ka střední či vysoké školy nebo je ti do 26 let, rádi tě přivítáme do našeho týmu. Napiš nám na info@pardubicepodlevas.cz, kde se od nás dozvíš víc informací. V mailu stručně popiš svou motivaci a něco málo o sobě, přiložit můžeš také článek či fotografii na ukázku. Předchozí zkušenosti nejsou podmínkou.


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑