Pardubice podle vás


Miloš Zeman navštíví Pardubický kraj

04.září 2013 18:54

Miloš Zeman navštíví Pardubický kraj

Ve dnech 11. – 13. září 2013 přijede navštívit Pardubický kraj prezident republiky Miloš Zeman. První den ho doprovodí i dcera Kateřina.

Kancelář hejtmana zveřejnila 4. 9. 2013 program návštěvy, jenž má být podle oficiálního sdělení „nabitý tématy, která považuje (hejtmanství, pozn. red.) za klíčová a v nichž by mohl prezident prakticky pomoci“.

„Návštěvy pana prezidenta si velmi vážíme, nejenom proto, že jsme druhým krajem v republice, který navštíví. Program jsme připravovali velmi pečlivě. Skutečnost, že prezident republiky stráví v regionu tři pracovní dny, chceme využít k tomu, abychom probrali problémy, se kterými by mohl konkrétně pomoci,“ uvedl na serveru www.pardubickykraj.cz 4. 9. 2013 hejtman Martin Netolický.

Kontroverze

Zároveň se už ale objevila první kontroverze, pardubičtí radní totiž odhlasovali, že na zajištění celé akce vyčlení 100 000 Kč, přestože radnice dlouhodobě tvrdí, že nemá peníze a musí šetřit. Kritici navíc poukazují na fakt, že se termín Zemanova turné shoduje s dobou předvolební kampaně.

"Je to podle mne nehorázný precedens, kdy radnice platí kampaň Strany práv občanů – Zemanovci,“ uvedl politik Jan Němec z TOP09 pro server idnes.cz 4. 9. 2013.

Program v Pardubicích

První den své návštěvy – tj. středu 11. září stráví prezident v krajském městě. Přijet má v 10:30 ke Krajskému úřadu Pardubického kraje, následně se přivítá s hejtmanem a setká se s členy Zastupitelstva Pardubického kraje, řediteli organizací zřizovaných a zakládaných krajem a představiteli Krajské úřadu Pk.
Poté (12:10) se přemístí na Gymnázium Dašická, kde se hodlá setkat a diskutovat se studenty maturitních ročníků v tamní tělocvičně. V 15:05 navštíví společnost Explosia, a.s. a v 16:10 se chce setkat s občany na Pernštýnském náměstí.

Do večera stihne ještě setkání s představiteli města Pardubice, setkání s osobnostmi Pardubického kraje a pracovní večeři s významnými zaměstnavateli v regionu.

Další putování po kraji

12. září se Miloš Zeman přesune do České Třebové, navštíví také obce Přívrat, Dolní Libchavy a Ústí nad Orlicí.
Třetí den bude prezident pobývat v Moravské Třebové, cestu zakončí v 13:20 tiskovou konferencí ve Vojenské střední škole a VOŠ Ministerstva obrany.

Jiří Etrych, redaktor Pardubice podle vás
Fotografie zdroj: IDNES.cz

Související články


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2019, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑