Pardubice podle vás


Městská policie proti cyklistům

21.srpen 2013 16:46

Městská policie proti cyklistům

Pardubice jsou již řadu let proslulé nejen perníkem, Velkou pardubickou hokejem, ale mohou se pyšnit i velkým počtem cyklistů, kteří namísto auta raději cestují po městě na kole. Městská policie Pardubice na jednu stranu tvrdí, že podporuje cyklisty, na tu druhou však dělá všechno proto, aby lidem kolo co nejvíce znechutila.

Fakt, že se městská policie v následujícím období hodlá zaměřit na cyklisty, nový ředitel městské policie Rostislav Hübl nepopírá. Cyklisté v Pardubicích podle něj ohrožují provoz a zdraví lidí. Názor lidí je ale ve většině případů zcela odlišný.

"Je to obyčejná buzerace. Místo toho, aby se starali o to, co mají, honili zloděje a výtržníky, honěj cyklisty a dávají jim pokuty kvůli tomu, že jedou po chodníku. Nějaké cyklostezky po městě sice jsou, ale kudy mají ty lidi jezdit, když tam cyklostezka chybí?". Táže se Pavel Šmíd ze sídliště dubina pro server www.idnes.cz, 27.7.2013

Městské policii pijí krev hlavně ti cyklisté, kteří neslézají z kola před přechodem. I takový banální přestupek, který by se v jiných městech patrně řešil domluvou, dovádí pardubická městská policie do extrémů a vymáhá po cyklistech mnoha stokorunové pokuty.

Ovšem, že se mezi cyklisty vyskytují i tací, kteří nedbají bezpečnosti a proplétají se na chodníku mezi chodci ve velké rychlosti. Je tedy důležité aby „strážci zákona“ posuzovali zvlášť jednotlivé případy a nepokutovali cyklisty, kteří pomalu a spořádaně přejedou přechod pro chodce. Stejné stanovisko zaujímá i starosta třetího městského obvodu Vítězslav Štěpánek.

Dokonce i ředitel městské policie Hübl tvrdí, že policie řeší jen ty případy, kdy je bezprostředně ohrožena bezpečnost lidí. Pak se tedy ale zdá být nepochopitelné, že policie věnuje zvýšenou pozornost právě cyklistům obecně. Neposlušné bicyklisty přece policisté zajisté pokutovali i předtím.

Strážníci městské policie by se měli raději více věnovat pochůzkám v problémových lokalitách, jako jsou Tyršovy sady nebo sídliště Dukla. Místo výtržníků ale městskou policii spíše zajímají špatně zaparkovaná auta a další dopravní přestupky.

Tomáš Kouřílek, redaktor Pardubice podle vás
Fotografie: zde


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2019, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑