Pardubice podle vás


Město rozprodává majetek, do dražby šla i skautská klubovna

10.listopad 2013 18:36

Město rozprodává majetek, do dražby šla i skautská klubovna

5.listopadu proběhla na Magistrátu města Pardubice veřejná dražba 4 nebytových objektů, kterých se chce město zbavit, protože se mu jejich správa nevyplácí.Jedná se o obchod s potravinami v Sakařově ulici, drogerii na Karla IV., second-hand v ulici Družstevní a skautskou klubovnu na Cihelně.
To, že se budou muset vystěhovat nebo doufat, že je nový majitel v objektu nechá, se nájemcům samozřejmě nelíbí. Nejvíce se toto rozhodnutí města patrně dotklo skautů z 1.oddílu Cassiopeia, kteří se, ať dražba dopadne jakkoli, budou muset do konce letošního roku vystěhovat.

„Oddíl rušit nebudeme, máme možnost přestěhovat se do Skautského centra na Vinici. Pokud nenajdeme něco blíže, tuto možnost využijeme,“ řekla vedoucí oddílu Lucie Nováková.

Ostatním členům se rozhodnutí města také nelíbí.

„Samozřejmě, že nám to vadí. Klubovna na Cihelně je blízko pro nás vedoucí i pro naše děti. Kromě toho jsme se tam mohli kdykoli sejít, když jsme potřebovali probrat program nebo cokoli jiného. Teď budeme muset dojíždět přes půl města na Vinici, což je komplikace hlavně pro rodiče dětí,“ míní jedna z vedoucích družinky děvčat Petra Režná.

Město chystá k dražbě přibližně 40 dalších objektů, mezi nimiž je například i několik bytových domů. V dražbě těchto nevýhodných objektů bude město pokračovat 3. prosince, další dvě aukce poté nabídne v následujícím roce.

Kateřina Koutná, redaktor Pardubice podle vás
Ilustrační fotografie: Drogerie Teta
 


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2019, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑