Pardubice podle vás


Město řeší čištění dlažby na třídě Míru. Zatím neúspěšně

19.květen 2015 10:37

Město řeší čištění dlažby na třídě Míru. Zatím neúspěšně

Ačkoli od položení dlažby na třídě Míru neuplynula výrazně dlouhá doba novou podobu třídy již hyzdí obrovské množství všelijakých skvrn od jídla či pití. Na několika místech jsou značně patrné také stopy od pneumatik.

Problémem se krom diskutujících na diskusních serverech a facebookových stránkách začalo zabývat také vedení města, které nechalo provést první test několika variant čištění dlažby. Testovalo se třemi způsoby, a to odstraňováním tlakem páry, pískováním a chemicky. Ukázalo se však, že ani jeden ze tří způsobů není ideální, a tak město čeká hledání dalších způsobů.

Parní a chemické čištění se ukázalo jako neúčinné, jelikož po jeho aplikování zůstávaly na dlažbě skvrny v místech mastných nečistot. Nejlépe v testu uspěl postup pískováním. Při jeho aplikaci se však vymývaly i zásypy mezi kameny. Mezi dalšími komplikacemi se objevily nadměrná hlučnost a prašnost.

Jako další možnost se městu nabízí impregnace povrchu. „Impregnaci kamene budeme volit jen v případě, že nalezneme opravdu kvalitní čištění,“ uvedla náměstkyně primátora zodpovědná za investiční výstavbu a správu majetku Helena Dvořáčková (ANO), ta také dodala, že se budou zkoumat především nežádoucí účinky tohoto postupu, jako je například zvýšená klouzavost při námraze. Případná impregnace by město stála tři až čtyři miliony korun a plnila svůj účel až 15 let.

Ondřej Běloušek, stážista portálu Pardubice podle vás

Město řeší čištění dlažby na třídě Míru. Zatím neúspěšně


Podpořte nás

Vážení čtenáři,
v současné chvíli se pokoušíme získat příspěvky na naši další činnost. Rádi bychom se v budoucnosti pustili do dalších projektů, jako byly předvolební debaty, workshopy či známkování zastupitelů, na to nám ovšem chybí dostatek finančních prostředků.
Pokud k nám rádi chodíte a líbí se Vám naše práce, budeme vděční i za jakýkoli příspěvek. Stejně tak i za šíření této zprávy nebo pomoc při hledání sponzorů. Více informací naleznete zde. Děkujeme.

Za redakci,
Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑