Pardubice podle vás


Město prozatím třídu Míru nepřevzalo. Má nedostatky

24.Únor 2015 18:50

Město prozatím třídu Míru nepřevzalo. Má nedostatky

Práce na třídě Míru by se pomalu měly blížit ke konci. Vedení města však již v těchto dnech odmítlo převzít stavbu kvůli několika nedostatkům. Pokud je objeví i v následujícím přejímacím řízení, které je naplánováno na 3. březen, mohli by se dělníci pohybovat po třídě Míru ještě do poloviny března.

„Při předávání třídy Míru se vyskytla řada závad, které prozatím vedly k nepřevzetí této hlavní městské tepny ve stávající podobě. Jedná se převážně o snadno odstranitelné závady drobného charakteru,” uvedla Alexandra Tušlová z tiskovéhu úseku magistrátu.

K závadám, které brání převzetí stavby patří například špatný sklon chodníku u lékárny, nedokonale osazené obrubníky v napojení na Sukovu třídu či nedostatky u odvodňovacích žlabů. Alexandra Tušlová dodala, že nesrovnalosti se našly také v dokladech ke stavbě.

Stížnosti z řad obyvatel

Filip Sedlák, zakladatel facebookových stránek Naše Pardubice, poukázal také na výběr dlažby. Ta je dle jeho názoru příliš světlá.

„Díkybohu ale na to bylo myšleno, a proto se dlažba velice rychle zašpiní od pneumatik. I po pouhém jednom projetí zůstane znatelná stopa,” říká na stránkách Naše Pardubice.

Někteří fanoušci těchto stránek se k němu přidávají a komentují současný stav chodníků, který jim už nyní připadá nevzhledný.

Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu Pardubice podle vás


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2019, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑