Pardubice podle vás


Město převzalo třídu Míru. Trolejbusy se na ni vrátí v dubnu

06.březen 2015 19:10

Město převzalo třídu Míru. Trolejbusy se na ni vrátí v dubnu

Vedení města po roce stavebních prací převzalo opravenou třídu Míru. Průběh stavby provázelo mnoho problémů s pokládáním dlažby, diskuse o pěší zóně či postesk nad nedostatkem zeleně. Projekt za 120,2 milionů korun z 85 % uhradí dotace z Evropské unie. Další náklady si ale vyžádá pokračující archeologický výzkum.

„Jsem velmi rád, že se nám podařilo tento zásadní projekt města převzít jen několik málo dní po řádném termínu dokončení. Během roku se třída Míru změnila téměř k nepoznání a těším se, že se na ni  vrátí život,“ řekl primátor města Martin Charvát (ANO).

V současné chvíli se na pardubické hlavní tepně nachází ještě několik závad, ty by však společnost Syner, která třídu Míru opravovala, měla do kolaudace odstranit.

„Stavební dozor vyžadoval oprávněně vysokou kvalitu. Díky tomu nebylo možné odstranit závady během jednoho až dvou dnů. Na stavbě se však intenzivně pracovalo celý víkend a byly tak odstraněny všechny závažné závady,“ vysvětlila Hele Dvořáčková (ANO), náměstkyně  zodpovědná za investiční výstavbu.

Kolaudovat se bude tři dny

Kolaudace začne 18. března a bude trvat přesně tři dny. Nejdříve proběhne kolaudace  dopravních trakcí, poté přijdou na řadu stavební objekty a nakonec samotná komunikace a dopravní značení.

Stavební práce, které provádí Služby města Pardubic, v těchto dnech pokračují ještě na křižovatce u náměstí Republiky. Hotovo by mělo být 15. března. Městská hromadná doprava se na třídu Míru vrátí 1. dubna. Celkem projede třídou Míru 66 spojů denně, to se však nebude týkat víkendu, přes který se třída Míru stane pěší zónou.

Šarlota Šudrychová (externí odkaz) (nové okno), šéfredaktor portálu Pardubice podle vás


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑