Pardubice podle vás


Město nájmy snížilo, a co soukromníci?

24.duben 2014 19:41

Město nájmy snížilo, a co soukromníci?

Snižování nájemného na třídě Míru v souvislostí s její rekonstrukci je v Pardubicích poslední dobou hojně diskutovanou záležitostí. Většinou se však mluví a píše pouze o výši nájemného v prostorách, vlastněných Rozvojovým fondem Pardubice (RFP) či v přímém vlastnictví města.
O situaci nájemců v prostorách, jež vlastní soukromé osoby, se v diskusích většinou mlčí.
Přitom RFP má ve správě šest objektů na pardubickém korze a město pouze jeden. Většina provozoven na bývalé „Stalince“ tak sídlí v objektech soukromých osob, jež se nebudou samozřejmě řídit direktivami z magistrátu a budou se chovat tržně, tudíž se podnikatelů, kteří jsou u nich v nájmu, může dotknout propad tržeb během oprav, nedohodnou-li se na kompenzování nájemného.

Podívali jsme se na názor obchodníků, sídlících v objektech soukromých osob.

Jiří Medek z fotografických potřeb Interfoto na rohu třídy Míru a Sladkovského ulice říká: „S naším pronajímatelem, což je soukromá osoba, jsme se na určitém snížení nájemného domluvili. Musím podotknout, že letošní březen je překvapivě, co se týče tržeb, nadprůměrný. Uvidíme, jak se tržby budou vyvíjet dále. Rekonstrukce třídy Míru byla potřeba, ale mluví se o ní už dvacet let a po tu dobu tu nebyla žádná koncepce jejího rozvoje – například je v zástavbě třídy stále proluka, kde bývala večerka a naopak na Kulatém rohu vyrostl palác Magnum.
Oceňuji, že je třída Míru stále průchozí i po dobu oprav – chodí přes ní překvapivě stále dost lidí – a jsem rád, že se na ní vrátí MHD. Sám si dokážu představit i možnost omezené individuální automobilové dopravy na třídě Míru, která by přispěla dle mého názoru k jejímu oživení.“

V jiných provozovnách již tak sdílní nebyli a omezili se na konstatování, že zatím je brzo na hodnocení případného propadu tržeb.

Jaroslav Praisler, redaktor portálu Pardubice podle vás
Fotografie: archiv redakce
 


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2019, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑