Pardubice podle vás


Město investuje do bezpečnostních stojanů

06.květen 2015 18:09

Město investuje do bezpečnostních stojanů

Původní plán nahradit nevyhovující stojany na kola novými dozná ještě před samotným spuštěním zásadních, ovšem pozitivních změn. Vedení města se rozhodlo investovat do bezpečnostních stojanů, které podle policejních statistik minimalizují možnost krádeže odstaveného kola.

„Jsme rádi, že se lidé o dění ve městě a o jeho plány zajímají. Právě na základě mnoha přání a podnětů především od místních obyvatel jsme zjistili, že valná většina cyklistů chce svá kola uzamykat pouze do bezpečnostních stojanů. Snažíme se proto upravit počet těchto parkovacích míst v projektu tak, abychom vyšli kolařům maximálně vstříc,“ řekla náměstkyně primátora Helena Dvořáčková (ANO).

„Jediné, co cyklisté potřebují, respektive co si musejí zakoupit, je jednostranná cylindrická vložka. Protože je ale také mnoho lidí, kteří nedovedou bezpečnostní stojany správně použít, plánujeme po instalaci tohoto mobiliáře do ulic nějakou formu informační kampaně,“ přislíbila Dvořáčková. Speciální zámek si lze zakoupit za 85 korun a to například na služební stanici Městské policie, která na svých stránkách také popisuje celý postup na správné využití bezpečnostních stojanů. V ceně jsou kromě cylindrické vložky také tři klíče.

Na nedostatečné povědomí o používání bezpečnostních stojanů poukázal na minulém zasedání zastupitelstva také Jan Mazuch (ODS), který zároveň doporučil radním, aby se více zaměřili na informování občanů.

Původně město počítalo s náklady přes jeden milion korun, nakolik bude případně nutné navýšit rozpočet projektu, zatím vedení města neví.

„K financování se pokusíme využít některý z evropských dotačních titulů v novém programovém období 2014 - 2020. Zaměříme se nejspíš na oblast dopravy v rámci Integrovaných územních investic (ITI) Hradecko-pardubické aglomerace,“ sdělil náměstek primátora zodpovědný za dotační politiku Jan Řehounek. „Když dotace nevyjde, projekt bude financovat město,“ doplnil náměstek Řehounek.

První etapa umisťování kol by měla začít ještě letos, nové stojany by se měly nacházet v oblasti vymezené ulicemi Arnošta z Pardubic, 17. listopadu, Masarykovo náměstí, Sukova třída, Smetanovo náměstí a Karla IV.

Šarlota Šudrychová (externí odkaz) (nové okno), šéfredaktor portálu Pardubice podle vás
Ilustrační fotografie: Městská policie Pardubice 


Podpořte nás

Vážení čtenáři,
v současné chvíli se pokoušíme získat příspěvky na naši další činnost. Rádi bychom se v budoucnosti pustili do dalších projektů, jako byly předvolební debaty, workshopy či známkování zastupitelů, na to nám ovšem chybí dostatek finančních prostředků.
Pokud k nám rádi chodíte a líbí se Vám naše práce, budeme vděční i za jakýkoli příspěvek. Stejně tak i za šíření této zprávy nebo pomoc při hledání sponzorů. Více informací naleznete zde. Děkujeme.

Za redakci,
Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑