Pardubice podle vás


Matěj Hemerka: Na paintball jsme nepožadovali hned celý areál Tesly

05.duben 2015 19:24

Matěj Hemerka: Na paintball jsme nepožadovali celou Teslu

Nedávno jsme informovali o zasedání Dětského a Studentského parlamentu, kde padly i takové návrhy jako paintballové hřiště v areálu bývalé Tesly. Na celou ideu nápadu jsme se ptali přímo autora myšlenky Matěje Hemerky, studenta 2. ročníku Střední odborné školy cestovního ruchu.

Matěji, jak ses vůbec ke Studentskému parlamentu dostal?

Jak jsem se dostal k parlamentu? To je snadný. Byl jsem ve škole zvolený jako předseda třídy, chodil jsem na jednotlivé schůzky a jednoho dne mě jednoduše zvolili jako toho, kdo je bude svolávat. A paní učitelka se mě zeptala, jestli bych nechtěl začít chodit také do Studentského parlamentu.

Jedním z nápadů, které na jeho zasedání zazněly, byl i ten tvůj ohledně vytvoření paintballového hřiště v areálu bývalé Tesly. Jak tě to napadlo?

S kamarádem, se kterým hraji airsoft, jsme se bavili o tom, kde bychom mohli případně hrát. Hledali jsme nějaké místo, něco lepšího než les. Nějaké staré budovy, kde by se dalo hrát. A v tu chvíi mě to napadlo. Vždyť Tesla je skoro prázdná a moc lidí tam nechodí. A tak jsem to zkusil přednést na Studentském parlamentu, kde se všem ten nápad líbil.

Popsal bys čtenářům tenhle nápad trochu detailněji?

V podstatě se jednalo o to, že jsme nepožadovali hned celý areál Tesly, jak se možná spouta lidí domnívá. Stačil nám jenom jeden kousek. A jediné, co jsme požadovali, bylo to, aby se nezbořili budovy, které jsou v areálu Tesly postavené, kromě těch v havarijním stavu.  Zde by se pak hrálo za menší poplatek. Dejme tomu 50 korun na 30 minut, aby to nebylo tak předražené. A airsoft by se tam dal hrát veřejně. Mohl by tam kdokoli přijít a zahrát si. Stejně tak by tam šly pořádat i turnaje týmů. Hlavně by to nemuselo být tak drahé - jako výstavba kanceláří, která se tam plánuje. Podle mého názoru je nesmysl stavět nějaké kancelářské prostory, když jsou nové kanceláře na Vinici.

V jednom z komentářů na našem facebookovém profilu jsi zmínil, že tvůj původní nápad by zdaleka nebyl tak náročný jako následné pojetí vedení města. V čem se vaše pohledy lišily?

V podstatě šlo o to, že já jsem chtěl použít to, co Tesla nabízí. A to staré budovy. Město chce vystavit arénu v telekomunikaci v Tesle. Což je taky super, ale podle mého názoru se to zbytečně prodraží. A největší rozdíl je v tom, že paintball, který by měl být v telekomunikaci, bude případně mnohem dražší, než jak to bylo u mého nápadu. My jsme požadovali pouze 50 korun a město přišlo s částkou částkou 200 korun s tím, že si háči budou muset ještě dokoupit kuličky. Cena je zatím asi přibližná, ale i tak to podle mě bude dost. Zase na druhou stranu jsem rád, že aspoň částečně tento nápad zaujal a město se chce zase posunout dál v jiném sportu a dělá také něco pro naši věkovou kategorii

Přišly ti ještě nějaké další odprezentované nápady zajímavé?

Určitě, líbil se mi nápad, že by podél Labe mohla být nějaká pláž.

Šarlota Šudrychová (externí odkaz) (nové okno), šéfredaktor portálu Pardubice podle vás
Fotografie: Public domain photos/Jon Sullivan


Podpořte nás

Vážení čtenáři,
v současné chvíli se pokoušíme získat příspěvky na naši další činnost. Rádi bychom se v budoucnosti pustili do dalších projektů, jako byly předvolební debaty, workshopy či známkování zastupitelů, na to nám ovšem chybí dostatek finančních prostředků.
Pokud k nám rádi chodíte a líbí se Vám naše práce, budeme vděční i za jakýkoli příspěvek. Stejně tak i za šíření této zprávy nebo pomoc při hledání sponzorů. Více informací naleznete zde. Děkujeme.

Za redakci,
Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑