Pardubice podle vás


Línek představoval harmonogram fúze nemocnic

20.březen 2014 20:44

Línek představoval harmonogram fúze nemocnic

Na krajském úřadě se sešli zástupci odborů a Unie sester s členy představenstev nemocnic, aby prodiskutovali blížící se fúzi, která všech pět regionálních nemocnic k 1. červenci spojí do jedné společnosti, a to s ročním obratem 3,5 miliardy korun. Na jednání dorazil také Roman Línek (KDU-ČSL), náměstek hejtmana a Miroslav Gregor, vedoucí odboru zdravotnictví.
Na setkání se probírala nejen otázka samotného sloučení ale i harmonogram fúze. Ten pochází z dílny představenstev nemocnic a k jeho projednání radou kraje došlo již minulý týden (13.3.).

„Vysvětlil jsem přítomným, že zápis do obchodního rejstříku se uskuteční na přelomu let 2014 a 2015 a teprve v dalších dvou až třech letech dojde postupně k transformačním krokům. Ty by měly zajistit lepší fungování nemocnic nejen po odborné stránce, ale budou také předpokladem k jejich lepší ekonomické kondici,” uvedl Roman Línek pro tiskovou zprávu kraje.

Navýšení základního jmění

Samotná fúze proběhne již 1. července tohoto roku, díky pozdějšímu zápisu do obchodního rejstříku si ale nemocnice na skutečné sloučení ještě počkají. Kraj chce tímto krokem snížit ztráty nemocnic, které dosahují kolem 100 milionů korun za rok.
Línek také na setkání s odboráři a členy představenstev dodal, že se kraj chystá navýšit základní jmění nemocnic o 250 milionů, a to v průběhu příštích 12 měsíců.

Protesty proti fúzi

Na konci minulého měsíce proti připravované fúzi vystoupili ekonomičtí náměstci nemocnic. V dopise, který zaslali k rukám hejtmana Martina Netolického, upozornili na nedořešené otázky právního, účetního i daňového hlediska. Mezi další kritiky fúze patří například Jaroslav Krsička, koordinátor Lékařského odborového klubu, který varuje před možným snížením transparentnosti.

Šarlota Šudrychová, šéfredaktor Pardubice podle vás
Ilustrační fotografie: Pardubický kraj


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑