Pardubice podle vás


Letní kino znovu uvede Padesát odstínů šedi

12.srpen 2015 12:31

Letní kino znovu uvede Padesát odstínů šedi

Kromě reprízy romantického dramatu Padesát odstínů šedi nás čeká i československá pohádka Sedmero krkavců, filmová klasika v podobě České sody anebo nová perla světové kinematografie Kód Enigmy s Benedictem Cumberbatchem v hlavní roli.

Středa - Sedmero krkavců

Středa bude tentokrát ve znamení pohádky. Letní kino uvede zbrusu novou československou fantasy Sedmero krkavců, která vznikla v dílně Alice Nellis, a ještě dříve, mnoho dekád nazpět, v dílně spisovatelky Boženy Němcové. Vypráví o dívce Bohdance, která se snaží zbavit prokletí, jež na jejích sedm bratrů uvrhla jejich matka - stali se z nich krkavci. Aby kletbu prolomila, musí bratrům ušít košile, a ne jen tak ledajaké. Musí na ně nasbírat kopřivy, zpracovat vlákna, utkat látku a ušít každičký steh. A jak už to tak v pohádkách bývá, nic z toho se neobejde bez překážek. V hlavní roli září Martha Issová.

Čtvrtek - Křídla Vánoc

Na české vlně se povezeme i ve čtvrtek. Premiéru bude mít komediální drama s Richardem Krajčem a maďarsko-slovenskou divou Vicou Kerekes v hlavních rolích. Prolínají se v něm životy čtyř přátel -vystudovaného očního lékaře žijícího v přívěsu nedaleko obchodního centra, Niny, která balí dárky ve stánku, Rádi, manažear prodeje, a Zajíce, čerstvě vystudovaného herce, který marně hledá práci, a tak obchází obchodní dům v kostýmu ušáka a rozdává dětem dárky. Každý z přátel má své sny a touhy, a právě vánoční čas, během něhož se děj filmu odehrává, je tím pravým, kdy se mohou plnit. Nakonec, kdo říká, že zázraky se nedějí?

Pátek - Česká soda

Žádná novinka, ale už dvě desetiletí stará klasika. Parodie na reklamy, satiricky zpodobněné výstupy politiků a excesy celebrit se občas setkávaly s odporem, a tak musely být staženy z vysílání České televize. Tento pátek si je můžete připomenout v pardubickém letním kině.

Sobota - Kód Enigmy (náš tip!)

Enigma – jaké tajemné slovo. A jaký to tajemný stroj. Legendárnímu německému šifrovacímu zařízení se snažilo přijít během války na kloub nespočet vědců a matematiků. Až se to nakonec jednomu, pochopitelně tomu nejvíce zpochybňovanému, povedlo. Britský matematický génius Alan Turing prolomil kód Enigmy pomocí prvního počítače v historii a podle odhadů tím zkrátil druhou světovou válku o celých pět let.

Historické drama obdrželo nominaci na nespočet ocenění ve všech sférách - na Oscara byli nominováni herci Benedict Cumberbatch a Keira Knightley, režisér Morten Tyldum, hudební skladatel Alexander Desplat a scénárista Graham Moore, který si sošku nakonec jako jediný odnesl.

Neděle - Padesát odstínů šedi

Týden v letním kině zakončí dlouho očekávaná adaptace románu E L James Padesát odstínů šedi. Někteří film kritizují, označují ho za jeden z nejhorších snímků, které byly na stříbrném plátně kdy uvedeny, fanynky románu ho naopak vynášejí do nebes jako nedotknutelnou modlu. V hlavních rolích se předvede Dakota Johnson a Jamie Dornan.

Anna Musilová (externí odkaz) (nové okno), redaktorka portálu Pardubice podle vás
Ilustrační fotografie: Matěj Hemerka, stážista


Podpořte nás

Vážení čtenáři,
v současné chvíli se pokoušíme získat příspěvky na naši další činnost. Rádi bychom se v budoucnosti pustili do dalších projektů, jako byly předvolební debaty, workshopy či známkování zastupitelů, na to nám ovšem chybí dostatek finančních prostředků.
Pokud k nám rádi chodíte a líbí se Vám naše práce, budeme vděční i za jakýkoli příspěvek. Stejně tak i za šíření této zprávy nebo pomoc při hledání sponzorů. Více informací naleznete zde. Děkujeme.

Za redakci,
Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑